Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy białostockich zakładów Bison domagają się podwyżek - w poniedziałek mają rozpocząć strajk rotacyjny

Pracownicy białostockich zakładów Bison domagają się podwyżek - w poniedziałek mają rozpocząć strajk rotacyjny

autor: Renata Reda

21.01.2022, 16:04, akt. 16:09

Domagają się podwyżek wynagrodzeń. Rozmowy z Zarządem nie przyniosły rezultatu, dlatego w poniedziałek (21.01) pracownicy dawnych białostockich "Uchwytów" mają rozpocząć strajk rotacyjny.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


Do pracy mogą nie przystąpić niektórzy pracownicy czterech zakładów: spółki Bison S.A., Bison-Bial, Bison Nowe Technologie i Odlewni Białystok. Zatrudnionych jest tam ponad 400 osób.

Związkowcy od wielu miesięcy negocjowali z Zarządem w sprawie wyższych wynagrodzeń. Żądają, by każdy z pracowników otrzymał po 600 złotych brutto podwyżki. Nie udało się osiągnąć porozumienia. Rezultatów nie przyniosły też rozmowy z udziałem mediatora z listy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Trzy działające w Bisonie związki zawodowe: NSZZ Solidarność, OPZZ i Solidarność 80 - przeprowadziły referenda strajkowe. Wzięło w nich udział 75 procent pracowników, z czego ponad 90 procent opowiedziało się za strajkiem.

Jak mówi szef Solidarności w Bisonie Tadeusz Zakrzewski, pracownicy domagają się godziwych wynagrodzeń. Wielu z nich z długoletnim stażem wciąż zarabia w granicach płacy minimalnej, która w tym roku wynosi nieco ponad 3 tysiące złotych brutto. Stąd decyzja o strajku rotacyjnym.

Zarząd firmy na razie wstrzymuje się od komentowania sytuacji, czeka do poniedziałku, na rozwój wydarzeń.

W Bisonie produkowane są między innymi uchwyty tokarskie, cylindry, precyzyjne imadła maszynowe i szlifierskie, przyrządy frezarskie, czy stoły podziałowe.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASFotolia.com
26.05.2022, 07:09, akt. 07:18

26 maja - świętujemy Dzień Matki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok