Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku zapowiadają cięcia w przyszłorocznym budżecie - będzie mniej kursów BKM

Władze Białegostoku zapowiadają cięcia w przyszłorocznym budżecie - będzie mniej kursów BKM

autor: Ryszard Minko

17.08.2022, 15:44, akt. 16:46

Na razie nie ma mowy o wyłączaniu oświetlenia ulicznego, ale władze Białegostoku już szukają oszczędności, by sprostać lawinowo rosnącym kosztom utrzymania. Tylko za prąd w tym roku samorząd Białegostoku musi zapłacić prawie dwa razy więcej niż przed rokiem, czyli 54 mln zł zamiast 33 mln zł.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W związku z tym przyszłoroczny budżet będzie wymagał znacznych oszczędności, na przykład w szkołach będzie mniej zajęć dodatkowych lub będzie mniej kursów komunikacji miejskiej w weekendy – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Dodaje, że wszystkie ewentualne takie oszczędności sprawią, że pogorszy się jakość usług publicznych w gminach, ale samorządy nie mają innego wyboru, kiedy ich wydatki rosną, a przyznawane subwencje ich nie pokrywają.

Między innymi z powodu oszczędności w tym roku nie będzie widowiskowej inscenizacji upamiętniającej 102. rocznicę bitwy o Białystok. 

Władze miasta, podobnie jak prezydenci miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich apelują do rządu o zwiększenie udziału samorządów w podatku PIT od osób fizycznych. Tak, by podatki mieszkańców w większym stopniu trafiały do budżetu samorządów.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ciepłownia w Mońkach chce podnieść stawki o 260 proc. - mieszkańcy piszą petycję do rządu

16.08.2022, 09:49

Mieszkańcy bloków w Mońkach są poruszeni zapowiadaną podwyżką opłat za ciepła wodę i ogrzewanie i licznie podpisują się pod petycją do rządu. Jedyna miejscowa ciepłownia wnioskuje do Urzędu Regulacji Energetyki o zgodę na podwyżkę taryf o kilkaset procent.


Wodociągi w Białymstoku chcą ponad 20-procentowych podwyżek opłat za wodę i ścieki

22.07.2022, 16:46

Wodociągi Białostockie wnioskują o zatwierdzenie nowych taryf opłat za wodę i ścieki. Chodzi o 22-procentową podwyżkę, na którą muszą zgodzić się Wody Polskie.


Niektórzy mieszkańcy Białegostoku chcą cofnięcia decyzji prezydenta o podwyżkach czynszów w mieszkaniach komunalnych

14.07.2022, 15:12

Domagają się cofnięcia decyzji prezydenta miasta o znacznych podwyżkach czynszów w mieszkaniach komunalnych. Kilkoro lokatorów takich mieszkań pojawiło się przed Urzędem Miejskim w Białymstoku by zwrócić uwagę na swój problem.


Około 120 rekonstruktorów w mundurach sprzed wieku na ulicach Białegostoku [zdjęcia, wideo]

23.08.2020, 06:49

Zamiast wielkiej rekonstrukcji walk - wystawa sprzętu wojskowego. W Białymstoku można w niedzielę (23.08) oglądać sprzęt militarny, a na ulicach pojawili się rekonstruktorzy w mundurach sprzed wieku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFP


Fotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok