Radio Białystok | Wiadomości | Parking społeczny przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku stał się osią sąsiedzkiego konfliktu

Parking społeczny przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku stał się osią sąsiedzkiego konfliktu

autor: Michał Buraczewski

7.12.2022, 16:01, akt. 18:23

Część mieszkańców domaga się jego likwidacji, inni - stają w jego obronie. Tzw. parking społeczny w okolicach Pierwszego Urzędu Skarbowego przy ulicy Świętojańskiej w Białymstoku stał się osią sąsiedzkiego konfliktu.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski


0:00
0:00
Parking społeczny przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku stał się osią sąsiedzkiego konfliktu - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Spór ma swoje korzenie w latach 90., kiedy spółdzielcy utworzyli ogrodzony strzeżony parking. Stawiający na nim samochody mieszkańcy wspólnie ponosili koszty jego utrzymania. W międzyczasie parking przestał być strzeżony, do tej pory jednak pozostaje ogrodzony.

Teraz miejsc do parkowania między blokami jest zdecydowanie za mało. Mieszkańcy, którzy mają problem z parkowaniem narzekają, że parking społeczny nie jest dostępny dla wszystkich spółdzielców i domagają się jego likwidacji. 


- Jest część mieszkańców, która uwłaszczyła się na tym parkingu. Leży on w dużej mierze na działce, która należy do czterech bloków, chodzi o Świętojańską 13A, 13B, 13/2 i Orzeszkowej 9A - w związku z tym my też chcemy mieć dostęp do tych miejsc parkingowych - mówi nam jeden z mieszkańców.


Użytkownicy ogrodzonego parkingu nie chcą rezygnować z płatnych, zarezerwowanych miejsc. 


- Parking społeczny jest dla mieszkańców, którzy wiele lat płacą za ten parking i mają swoje wykupione miejsca. A to, że mamy w XXI wieku tak dużo samochodów - to jest inny problem. Powinniśmy wspólnie walczyć o zwiększenie liczby miejsc parkingowych - mówi jeden z użytkowników parkingu społecznego.


Rozwiązania tego konfliktu mieszkańcy szukali w czasie wczorajszego (6.12) spotkania w siedzibie spółdzielni mieszkaniowej. 

Na razie zadecydowano o przeprowadzeniu ankiety wśród spółdzielców, aby każdy z nich mógł wyrazić swoją opinię dotyczącą przyszłości parkingu społecznego.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Był chodnik, jest ulica - niespodziewana zmiana przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku

26.10.2022, 17:09

Zamiast szerokiego chodnika niespodziewanie pojawił się parking i nietypowa ulica. Mieszkańcy Białegostoku zwracają uwagę na niekorzystną i zaskakującą zmianę organizacji ruchu przy ulicy Świętojańskiej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYKfot. Sylwia Krassowska
REGION
31.01.2023, 15:46, akt. 1.02.2023, 16:03

Podlaskie - jest nas coraz mniej

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok