Radio Białystok | Wiadomości | Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak spotkał się z mieszkańcami województwa podlaskiego

Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak spotkał się z mieszkańcami województwa podlaskiego

autor: Edyta Wołosik, Marta Sołtys

8.12.2022, 15:15, akt. 18:34

Z mieszkańcami Białegostoku, Augustowa i Suwałk spotkał się w czwartek (08.12) wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, w przeszłości m.in. szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Tomasz Siemoniak uczestniczył m.in. w spotkaniu na Uniwersytecie w Białymstoku. Tematem było bezpieczeństwo. 

- W tym momencie jest to temat absolutnie podstawowy; jeszcze niedawno wydawało się, że takie zagrożenia jak wojna, ginąca ludność cywilna raz na zawsze odeszły w mroki historii, a jednak od 24 lutego mamy zupełnie inną rzeczywistość" - podkreślał Tomasz Siemoniak.

Dodawał, że województwo podlaskie to strategicznie ważny region: "jest to sąsiedztwo Białorusi, trudne sąsiedztwo, dlatego wschodnia Polska oczekuje konkretów, czyli konkretnych żołnierzy i konkretnego sprzętu".

W Augustowie spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami. Zaznaczał, że w tym regionie szczególną rolę odgrywa turystyka i to na jej rozwoju powinny skupić się władze zarówno lokalne jak i państwowe.

- W Polsce Augustów jest kojarzony z turystyką. Dziś jest ona w bardzo trudnej sytuacji w całym kraju, a szczególnie w województwie podlaskim. Jest to wynik trwającego już od ponad roku kryzysu na granicy oraz obaw związanych z wojną, która toczy się od lutego. Ta branża wymaga więc specjalnego potraktowania. Augustów jest takim miejscem, gdzie państwo powinno zainterweniować i wspierać przedsiębiorców - mówił Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zwrócił również uwagę na rangę Przesmyku Suwalskiego w kontekście bezpieczeństwa całej Europy.

- Jest to newralgiczne miejsce, bo wszyscy sztabowcy muszą brać pod uwagę jego specyfikę. On jest bardziej symbolem tego jak trudną strategicznie sytuację mamy w tej części Europy. To dotyczy nie tylko Polski, samych Suwałk czy regionu, ale również państw nadbałtyckich oraz specyficznego sąsiedztwa z Obwodem Królewieckim - mówił Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący PO spotkał się również z mieszkańcami Suwałk.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bogdan Zdrojewski w Białymstoku: PO musi odzyskać wiarygodność, lifting nie wystarczy

21.01.2020, 19:15

Bogdan Zdrojewski we wtorek (21.01) spotkał się z działaczami PO w Białymstoku. To kolejny kandydat na szefa Platformy Obywatelskiej, który zabiegał o głosy w Białymstoku.


Szef klubu KO Borys Budka odwiedził Białystok i Łomżę

15.01.2020, 17:38

Wybory w PO to nie tylko wybór lidera partii, ale też wybór wizji Polski - powiedział w środę (15.01) w Białymstoku szef klubu KO i kandydat na przewodniczącego partii Borys Budka. W jego ocenie Platforma potrzebuje nowej energii i nowego pomysłu na partię.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYK
fot. Sylwia Krassowska
REGION
31.01.2023, 15:46, akt. 1.02.2023, 16:03

Podlaskie - jest nas coraz mniej
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok