Radio Białystok | Wiadomości | Happening działaczy Młodzieży Wszechpolskiej - "Sylwester z najdroższą toaletą w Białymstoku"

Happening działaczy Młodzieży Wszechpolskiej - "Sylwester z najdroższą toaletą w Białymstoku"

autor: Barbara Sokolińska

31.12.2022, 17:02, akt. 17:35

W tym roku władze Białegostoku z powodów finansowych nie organizowały sylwestra miejskiego na Rynku Kościuszki. Ta decyzja wywołała sporo kontrowersji w świetle innych tegorocznych inwestycji miejskich, m.in. budowy wciąż niedziałającego miejskiego szaletu za ponad 400 tys. zł.

fot. Barbara Sokolińska
fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Opinie mieszkańców o braku sylwestra miejskiego w Białymstoku - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dlatego też przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali happening "Sylwester z najdroższą toaletą w Białymstoku". Prezes lokalnego koła organizacji Bartosz Szolc krytykował na nim prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, za jego zdaniem niekorzystne dla mieszkańców decyzje.


Ta inwestycja kosztowała tyle samo, co miejski sylwester, który mógł się odbyć, a którego po prostu nie ma. Jest nam niezmiernie przykro, ale nawet sylwester z najdroższą toaletą w Białymstoku nie może się odbyć, ponieważ ta toaleta dalej jest zamknięta. Są czasy naprawdę ciężkie, wszystko idzie w górę, w związku z tym bądźmy poważni i traktujmy obywateli Białegostoku z powagą i w sposób uczciwy - apelował Bartosz Szolc.


Happening miał charakter prześmiewczy. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej symbolicznie wypili przed nieczynną toaletą lampkę szampana i zapalili sztuczne ognie.

- Z białostockiego szaletu kpi cała Polska - podkreślał Michał Mikucki, prezes okręgu podlaskiego organizacji.


Inicjatywy tak nietrafne powinny po prostu być wyśmiewane, krytykowane i my jako Młodzież Wszechpolska też bardzo szeroko tę inicjatywę krytykowaliśmy. Życzymy naszemu "miastu", żeby w lepszy sposób zarządzało inwestycjami - mówił Michał Mikucki.


Białostocki szalet miejski wybudowano na początku października. Wciąż jest jednak zamknięty i nie wiadomo, kiedy będzie można z niego korzystać.

| red: bs, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami uruchamia sylwestrowe pogotowie

30.12.2022, 15:42

Pogotowie sylwestrowe to pomysł białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby pomóc w odnajdywaniu psów wystraszonych wystrzałami fajerwerków.


Sylwester - żegnamy stary i witamy nowy - 2023 rok

31.12.2022, 07:21

W sobotnią noc (31.12) żegnamy stary i witamy nowy - 2023 rok. Większość Polaków nie planuje hucznych obchodów, a sylwestra spędzi w domu. Tak wynika z badania przeprowadzonego dla portalu rankomat.pl.


Nawet niewielka petarda może wyrządzić dużą krzywdę - eksperyment naszego dziennikarza

30.12.2022, 09:48

Podlascy policjanci apelują, aby w sylwestrową noc używać fajerwerków, zachowując odpowiedzialność i zasady bezpieczeństwa. Jakie mogą być skutki niewłaściwego obchodzenia się z nawet niewielką petardą, na podstawie eksperymentu przetestował nasz reporter.


Sylwestrowe trendy

30.12.2022, 08:53

Sylwester to najbardziej imprezowa noc w roku. Wielkie bale, plenerowe koncerty… Ale badania pokazują, że w tym roku najczęściej wybieramy domówki.


Koncerty i spektakle w placówkach kultury zamiast miejskiego sylwestra w Białymstoku

31.12.2022, 06:04

W Białymstoku nie będzie miejskiego, plenerowego sylwestra. Mieszkańcy nie będą witać nowego 2023 r. na Rynku Kościuszki. Koncerty i spektakle przygotowały jednak - jak co roku - placówki kultury w mieście.


podinsp. Tomasz Krupa

29.12.2022, 16:36

Podlascy policjanci apelują, byśmy zadbali o bezpieczeństwo w sylwestrową noc i zachowali ostrożność z fajerwerkami.


Białystok: szalet na Plantach będzie czynny dopiero jesienią

7.08.2011, 10:54

Miała być gotowa przed wakacjami, ale będzie czynna dopiero jesienią. Na białostockich Plantach, w niewielkim budynku w kształcie okrągłego słupa ogłoszeniowego będzie się mieściła nowoczesna, odporna na wandali publiczna toaleta.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok