Radio Białystok | Wiadomości | Myśliwy, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania niedaleko miejscowości Grądy Woniecko, może uniknąć skazania

Myśliwy, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania niedaleko miejscowości Grądy Woniecko, może uniknąć skazania

autor: Paweł Wądołowski

15.03.2023, 15:24, akt. 15:28

Myśliwy, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania w listopadzie 2022 roku może uniknąć skazania. Prokuratura Rejonowa w Zambrowie złożyła do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do zastrzelenia łosi doszło w listopadzie podczas polowania zbiorowego niedaleko miejscowości Grądy Woniecko, w powiecie zambrowskim. 72-letni myśliwy twierdził, że pomylił łosie z dzikami lub - jak mówili inni myśliwi - z jeleniami. Na miejsce przyjechała policja, potem sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zambrowie. Śledczy po zakończeniu swojej pracy przesłali do sądu wniosek o... warunkowe umorzenie postępowania. Jak się dowiedziało Polskie Radio Białystok brali pod uwagę dotychczasową opinię o myśliwym i fakt, że nie był nigdy skazany.

Prokurator zawnioskował o nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, przepadek broni i trzyletni okres próby. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, myśliwy nie będzie ani skazany, ani uniewinniony. Może to też oznaczać, że nie będzie musiał zapłacić ekwiwalentu w wysokości 28 tysięcy złotych za bezprawnie pozyskaną zwierzynę.

Sąd Rejonowy w Zambrowie rozpatrzy wniosek prokuratury 28 marca. A już w czwartek (15.03) sprawą myśliwego ma się zająć wewnętrzny Sąd Polskiego Związku Łowieckiego.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Myśliwy, który miał pomylić łosie z dzikami, będzie wyrzucony z Polskiego Związku Łowieckiego

24.11.2022, 10:42

Mężczyzna, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania, najprawdopodobniej nie będzie już myśliwym. 72-latkowi grozi do pięciu lat więzienia w związku ze złamaniem przepisów określonych w Ustawie o ochronie zwierząt.


Myśliwy zastrzelił dwa łosie - tłumaczył, że pomylił je z dzikami

21.11.2022, 13:45

Myśliwy zastrzelił dwa łosie podczas polowania - w okolicy miejscowości Grądy Woniecko w gminie Rutki. 72-latek tłumaczył, że pomylił łosie z dzikami.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok