Radio Białystok | Wiadomości | Akademia Prawa i Sprawiedliwości w Kolnie

Akademia Prawa i Sprawiedliwości w Kolnie

autor: Paweł Wądołowski

16.03.2023, 19:37, akt. 19:46

- Chcemy mówić o tym, co ważne dla regionu - mówili w Kolnie uczestnicy Podlaskiej Akademii Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Jak podkreślali politycy tej partii, spotkania mają charakter informacyjny, ale też promocyjny i są elementem rozpoczynającej się kampanii wyborczej - mówi poseł Kazimierz Gwiazdowski.


- Żeby zmobilizować nasz elektorat, przede wszystkim do wyborów, ale także pozyskiwać nowych ludzi, którzy chcieliby z nami wystartować, czy to w wyborach samorządowych, czy do Parlamentu Europejskiego. Chcemy podczas Akademii mówić o problemach dnia codziennego i je rozwiązywać. Chcemy mówić o gospodarce, infrastrukturze, pomocy społecznej czy o szkolnictwie wyższym - mówi poseł Kazimierz Gwiazdowski.


Chcemy mówić, między innymi o tym, jakimi funduszami europejskimi będzie dysponował nasz region - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


- Chcemy się spotkać tutaj w Kolnie, żeby podyskutować o nowej perspektywie finansowej dla województwa podlaskiego wynikającej z funduszy europejskich dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Ktoś, kiedyś powiedział, że kampania się zaczyna już po wcześniejszych wyborach i taka jest prawda. Ale powinniśmy mówić o tym, co jest istotne dla naszego regionu, co się udało wynegocjować, w jaki sposób to się udało zrobić. To jest bardzo ważne - mówi Artur Kosicki.


Takie spotkania są bardzo ważne, bo możemy pokazać, co udało nam się zrealizować - mówił podczas spotkania minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.


- Chcemy mówić o naszym programie na przyszłość. Nie zwracamy uwagi na to, co robi opozycja. Chcemy pokazywać również mieszkańcom Kolna, województwa podlaskiego, co zostało już zrobione do tej pory - a zostało zrobione ogromnie wiele - i to, co możemy zrobić dzięki odpowiedzialnej polityce i bardzo dobrej polityce finansowej - mówi minister Przemysław Czarnek.


Spotkania w ramach Podlaskiej Akademii Prawa i Sprawiedliwości mają się odbywać cyklicznie w różnych miejscowościach naszego województwa.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni PiS wystosowali apel w obronie Jana Pawła II

15.03.2023, 13:48

Sprzeciwiają się szkalowaniu imienia papieża Polaka i podkreślają, że podczas 26-letniego pontyfikatu był autorytetem moralnym dla wielu milionów ludzi różnych narodowości. Białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali specjalny apel w obronie Jana Pawła II.


Parlamentarzyści PiS spotkali się z mieszkańcami i samorządowcami z Sokółki i okolic

26.02.2023, 17:26

Były podsumowania dotychczasowych działań rządu, ale też rozmowy o przyszłości kraju i regionu. Kilkadziesiąt osób - mieszkańców i samorządowców z Sokółki i okolic - wzięło udział w spotkaniu z podlaskimi parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości - wiceministrem edukacji i nauki Dariuszem Piontkowskim i senatorem Mariuszem Gromką.


Do regionu trafiło ponad 200 mln zł na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

6.02.2023, 18:01

Do podlaskich gmin i powiatów trafi ponad 200 mln złotych na wybudowanie, przebudowanie lub modernizację dróg. W poniedziałek (6.02) premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do realizacji w całej Polsce z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Podlaska Akademia Samorządności w Białymstoku

23.01.2023, 18:19

Samorządowcy i przedstawiciele różnych instytucji spotkali się w poniedziałek (23.01) w Białymstoku w ramach Podlaskiej Akademii Samorządności.


To historyczne inwestycje - tak o budowie dwóch dróg szybkiego ruchu w powiecie sokólskim mówią politycy

20.01.2023, 08:42

Budowa drogi ekspresowej S-19 i rozbudowa drogi krajowej nr 8 z Białegostoku do Augustowa to epokowe wydarzenia w dziejach powiatu sokólskiego. Tak mówił na spotkaniu z samorządowcami i parlamentarzystami w Suchowoli starosta sokólski Piotr Rećko.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok