Radio Białystok | Wiadomości | Do regionu trafiło ponad 200 mln zł na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Do regionu trafiło ponad 200 mln zł na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

autor: Edyta Wołosik

6.02.2023, 18:01, akt. 19:38

Do podlaskich gmin i powiatów trafi ponad 200 mln złotych na wybudowanie, przebudowanie lub modernizację dróg. W poniedziałek (6.02) premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do realizacji w całej Polsce z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Cieszymy się, że nasze województwo jest zauważone także przy okazji tego programu - mówił wiceminister edukacji i nauki, poseł Dariusz Piontkowski.


- To oznacza, że powstaną lepsze drogi, bardziej bezpieczne, ale także bardziej ekologiczne - dodał.


Senator PiS Mariusz Gromko wskazał, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to znaczące wsparcie dla samorządów, ale i lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw, które będą realizować te inwestycje drogowe, bo np. nie są w stanie startować w przetargach na największe lub duże inwestycje infrastrukturalne. 


- Na obszarze objętym inwestycjami polepszy się komfort życia mieszkańców, powstanie infrastruktura korzystna także dla środowiska, lokalnego biznesu - podkreślał.


W Podlaskiem dofinansowane będą budowy i przebudowy 61 dróg powiatowych i 103 gminnych - podał w mediach społecznościowych wojewoda Bohdan Paszkowski.

Podlaski Urząd Wojewódzki opublikował ich listę. Wynika z niej, że np. powiat siemiatycki dostanie 1,2 mln złotych na remont drogi powiatowej Mielnik - Wajków, gmina Nowy Dwór 3 mln złotych na przebudowę drogi gminnej Chilmony - Bobra Wielka, a miasto Hajnówka 1,4 mln złotych na rozbudowę ulicy Armii Krajowej.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok