Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy osiedla Bacieczki w Białymstoku napisali petycję do miejskich władz i radnych - chodzi o nielegalną wycinkę drzew

Mieszkańcy osiedla Bacieczki w Białymstoku napisali petycję do miejskich władz i radnych - chodzi o nielegalną wycinkę drzew

autor: Wojciech Szubzda

29.03.2023, 13:45, akt. 14:29

Chcą zachowania terenów zielonych w swoim sąsiedztwie. Mieszkańcy osiedla Bacieczki w Białymstoku napisali internetową petycję do miejskich władz i radnych.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

To reakcja na ubiegłotygodniową nielegalną wycinkę drzew u zbiegu ul. Kamieńskiego i Kołłątaja. Jak się okazuje, białostoccy urzędnicy nie wydali zgody na wycinkę. Teraz sprawdzają - jakich i ile drzew wycięto. Od tego będzie zależało jaką karę zapłaci właściciel działki.

Jak piszą mieszkańcy w internetowej petycji - w tym miejscu powstaną najprawdopodobniej bloki. Dlatego twórcy petycji proszą władze Białegostoku o to, by na sąsiednich - miejskich działkach pozostawić drzewa i stworzyć tam zielone tereny rekreacyjne.

- Przeznaczenie większego obszaru pod tereny zielone i rekreacyjne jest w obecnych czasach niezwykle ważne - przede wszystkim pozwoli na poprawę jakości życia mieszkańców, zwiększy też atrakcyjność osiedla - piszą mieszkańcy.

Petycję można podpisać na stronie petycjeonline.com.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy urzędnicy sprawdzają, czy doszło do nielegalnej wycinki drzew na osiedlu Bacieczki

24.03.2023, 18:46

O tej sprawie poinformował nas jeden ze Słuchaczy. Bulwersuje go wycinka drzew i krzewów na osiedlu Bacieczki w Białymstoku. Chodzi o działkę na rogu ulic: kpt. Kamieńskiego i Kołłątaja.


Bezpieczeństwo - głównym powodem wycinki drzew w Białymstoku

23.01.2023, 16:08

Wycinki dotyczą pojedynczych sztuk, ale gdy je zsumujemy okazuje się, że z przestrzeni miejskiej Białegostoku znika rocznie wiele drzew. Główny powód wskazywany we wnioskach o pozwolenie na wycinkę to bezpieczeństwo, ale też np. zacienienie mieszkania.


Kolejny konflikt o drzewa w Augustowie. Tym razem na „Kaczym dołku”

11.01.2023, 07:35

W związku z rozpoczętymi właśnie pracami rewitalizacyjnymi osiedla konieczna jest wycinka kilkudziesięciu sztuk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok