Radio Białystok | Wiadomości | "To są słowa wyjęte z całej rozmowy" - tłumaczy senator Bogucki

"To są słowa wyjęte z całej rozmowy" - tłumaczy senator Bogucki

autor: Adam Dąbrowski, Marcin Gliński

7.06.2023, 16:27, akt. 16:40

"To skandaliczne, haniebne słowa" - tak o wypowiedzi senatora Jacka Boguckiego mówią politycy Koalicji Obywatelskiej.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda
Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Chodzi o wypowiedź senatora podczas programu w TVP3 Białystok. W poniedziałek powiedział, że - Donald Tusk jest "bezwzględnym politykiem, politykiem z twarzą hitlerowską". Koalicja Obywatelska domaga się ukarania senatora - mówi jej poseł Krzysztof Truskolaski.


Grupa senatorów Koalicji Obywatelskiej złożyła wniosek ws. naruszenia etyki senatorskiej i mam nadzieję, że już niedługo komisja senacka zajmie się tym wnioskiem. W tym wniosku wskazujemy wprost jakie przewinienie pan senator uczynił, a poza tym chcemy, żeby został ukarany najmocniejszą karą, czyli karą nagany - mówi poseł KO Krzysztof Truskolaski.


- To są słowa wyjęte z całej rozmowy na temat tego, dokąd zmierza polska polityka - tłumaczy swoje wypowiedzi senator Jacek Bogucki.

Te słowa dotyczyły nie osoby Donalda Tuska, tylko tego, w jaki bezwzględny sposób uprawia politykę - twierdzi Jacek Bogucki.


Polityka została wyprowadzona z parlamentu nie tylko na ulice, ale także pod poselskie biura, a nawet prywatne domy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy poniżani, odczłowieczani, używa się wobec nas wszelkich inwektyw, a nie tak dawno Donald Tusk nazwał wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości "patologią". Nie powinno więc dziwić, że potem podczas marszu w Warszawie pojawiały się hasła i okrzyki pełne nienawiści. A w historii takie konfliktowanie ludzi miało, niestety, tragiczne skutki - wyjaśnia senator Bogucki.


Ostre sformułowania, których użył to - według niego - tylko dobitna forma sprzeciwu wobec działań i wypowiedzi polityków opozycji, na które on się nie zgadza.

Jacek Bogucki dodał także, że nie widzi powodu, by wycofywać się ze swoich słów, dopóki lider Platformy Obywatelskiej nie przeprosi wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości za obraźliwe sformułowania pod ich adresem.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Bogucki [wideo]

11.05.2023, 08:52

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Działacze PiS protestują przeciwko wizycie polityków Koalicji Obywatelskiej w regionie

20.04.2023, 16:36

Podlascy działacze Prawa i Sprawiedliwości apelują do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, aby odpowiedział na ich pytania związane z rozwojem regionu i kraju.


Jacek Bogucki [wideo]

19.04.2023, 07:40

- Decyzje z ostatniej soboty zażegnały ten problem w tym sensie, że nie pozwoliły już na wwożenie do Polski nie tylko zbóż, ale wielu produktów rolnych. A to jest sposób na to, żeby wyjść naprzeciw temu wcześniejszemu porozumieniu z Ukrainą (...) żeby tranzyt przez Polskę był możliwy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok senator Jacek Bogucki.


Podlascy politycy Prawa i Sprawiedliwości mają 10 pytań do Donalda Tuska

24.01.2023, 18:46

Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd zaakceptował umowę gazową z Gazpromem? Dlaczego kierowany przez niego rząd, dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów, narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok