Radio Białystok | Wiadomości | Od początku kryzysu na granicy z Białorusią funkcjonariusze SG przeprowadzili ponad 20 trudnych akcji ratowniczych

Od początku kryzysu na granicy z Białorusią funkcjonariusze SG przeprowadzili ponad 20 trudnych akcji ratowniczych

21.09.2023, 10:23, akt. 11:15

23 trudne akcje ratownicze, podczas których uratowano 80 osób, przeprowadzili od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią funkcjonariusze Straży Granicznej - podała czwartek (21.09) na Twitterze (X) Straż Graniczna.

źródło: twitter.com/Straz_Graniczna
źródło: twitter.com/Straz_Graniczna

Jak podkreślono, podczas tych akcji, funkcjonariusze często ryzykowali swoje życie i zdrowie. - Dzięki szybkim i skutecznym działaniom żyją migrantki i ich dzieci - urodzone już w Polsce - podała SG.Przypomniano akcje ratownicze, w których udzielano pomocy kobietom w ciąży z 2021 r.


W październiku 2021 r. uratowano obywatelkę Kongo, przewożoną przez kurierów wraz z innymi 13 cudzoziemcami w tragicznych warunkach. Funkcjonariusze SG szybko przewieźli kobietę  do szpitala, gdzie szczęśliwie urodziła zdrową córeczkę - podała SG.


Przypomniano także działania z tego samego miesiąca, gdy w lesie przy granicy znajdowała się Irakijka z noworodkiem. - Rodzina została szybko zabrana do szpitala i otoczona fachową i troskliwą opieką - napisała SG na Twitterze.

Straż Graniczna wspomniała także akcję z listopada 2021 r., podczas której udzielano pomocy parze Irakijczyków. - Kobieta była w ciąży. Szybko została zabrana do szpitala, gdzie po kilkunastu dniach szczęśliwie urodziła zdrowe dziecko - napisała SG.

SG podała, że kobiety deklarowały, że chcą zostać w Polsce, złożyły wnioski o ochronę międzynarodową, ale - jak podano - "wszystkie, nie czekając na ich rozpatrzenie, wyjechały".


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Stanisław Żaryn: Nasilają się wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki SG [wideo]

20.09.2023, 08:59

Nasilają się wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki straży granicznej - powiedział minister w KPRM Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że nagranie umieszczone przez niego w mediach społecznościowych to tylko przykład tego typu napaści.


Szef MON: przyjęto uchwałę w sprawie ochrony dobrego imienia żołnierzy Wojska Polskiego i innych służb [zdjęcia, wideo]

20.09.2023, 07:18

Przyjęto uchwałę w sprawie ochrony dobrego imienia żołnierzy Wojska Polskiego oraz innych służb, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo granicy - poinformował w środę (20.09) przy polsko-białoruskiej granicy nieopodal Krynek szef MON Mariusz Błaszczak. Razem z szefami MSWiA i MS odniósł się też do filmu Agnieszki Holland.


Dziesięciu cudzoziemców uratowali na bagnach funkcjonariusze polskich służb

8.11.2022, 09:26

W pobliżu zalewu Siemianówka - tuż przy polsko-białoruskiej granicy - funkcjonariusze polskich służb pomogli dziesięciu obcokrajowcom, którzy prawdopodobnie nielegalnie przedostali się do Polski i utknęli w podmokłym, grząskim terenie.


Polskie służby uratowały na bagnach małżeństwo z Iraku [wideo]

28.10.2021, 13:46

Byli wycieńczeni i nie mieli już sił samodzielnie się poruszać. Małżeństwo obywateli Iraku uratowały polskie służby z bagien w okolicach Białowieży. To osoby, które nielegalnie próbowały dostać się do Polski z Białorusi.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok