Radio Białystok | Wiadomości | Stanisław Żaryn: Nasilają się wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki SG [wideo]

Stanisław Żaryn: Nasilają się wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki SG [wideo]

20.09.2023, 08:59, akt. 10:23

Nasilają się wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki straży granicznej - powiedział minister w KPRM Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że nagranie umieszczone przez niego w mediach społecznościowych to tylko przykład tego typu napaści.

Źródło: screen z filmu zamieszczonego na profilu Stanisława Żaryna na Twitterze
Źródło: screen z filmu zamieszczonego na profilu Stanisława Żaryna na Twitterze

Sekretarz stanu w kancelarii premiera umieścił we wtorek na koncie w "X" film z polsko-białoruskiej granicy. 

"Agresja słowna i groźby przemocy seksualnej - z tym mierzą się funkcjonariuszki Straży Granicznej strzegące naszej granicy z Białorusią. Poniżej jeden z przykładów takiego zachowania. Szokujące! Murem za polskim Mundurem!" - napisał na "X"."Gdybym cię dorwał..." - zacytował we wpisie nagrane na filmiku słowa usiłującego przedrzeć się na polską stronę granicy jednego z trójki mężczyzn. W całym dwuminutowym nagraniu słychać, jak obcokrajowiec wykrzykuje do naszej funkcjonariuszki dużo bardziej obcesowe słowa, zanim zawróci na Białoruś.

Stanisław Żaryn powiedział, że to nie jest niecodzienne zdarzenie na całym granicznym pasie z Białorusią i takie akty słownej agresji zdarzają się częściej. "Te wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki straży granicznej nasilają się. Ten film, to tylko przykład tego typu napaści" - stwierdził.


W niedawnym wpisie na "X" i w klipie przypomniał, że od ponad dwóch lat Polska mierzy się z operacją hybrydową organizowaną przez Białoruś i Rosję na naszej granicy. "Mamy do czynienia z pozamilitarnymi środkami prowadzenia agresji przeciwko Polsce oraz wschodniej flance NATO" - napisał przypominając w klipie najważniejsze fakty o sytuacji na granicy z Białorusią i przykłady codziennej fizycznej agresji na ochraniających ją funkcjonariuszy.

Przypomniał, że od początku operacji hybrydowej Rosja i Białoruś manipulują Polakami i opinią publiczną na świecie, by wymusić na polskim rządzie zgodę na szlak migracyjny przez nasz kraj na Zachód.(PAP)

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szef MON: przyjęto uchwałę w sprawie ochrony dobrego imienia żołnierzy Wojska Polskiego i innych służb [zdjęcia, wideo]

20.09.2023, 07:18

Przyjęto uchwałę w sprawie ochrony dobrego imienia żołnierzy Wojska Polskiego oraz innych służb, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo granicy - poinformował w środę (20.09) przy polsko-białoruskiej granicy nieopodal Krynek szef MON Mariusz Błaszczak. Razem z szefami MSWiA i MS odniósł się też do filmu Agnieszki Holland.


Kurier z Łotwy zatrzymany po pościgu przy granicy z Litwą - wiózł 12 migrantów

14.09.2023, 08:53

Straż Graniczna zatrzymała po pościgu tzw. kuriera, który przewoził nielegalnych migrantów z Litwy do Polski. Obywatel Łotwy wiózł dwunastu Irańczyków; cała grupa została przekazana stronie litewskiej w ramach readmisji.


Stanisław Żaryn [wideo]

28.08.2023, 15:56

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok