Radio Białystok | Wiadomości | Polskie służby uratowały na bagnach małżeństwo z Iraku [wideo]

Polskie służby uratowały na bagnach małżeństwo z Iraku [wideo]

28.10.2021, 13:46, akt. 17:53

Byli wycieńczeni i nie mieli już sił samodzielnie się poruszać. Małżeństwo obywateli Iraku uratowały polskie służby z bagien w okolicach Białowieży. To osoby, które nielegalnie próbowały dostać się do Polski z Białorusi.

źródło: twitter.com/Straz_Graniczna
źródło: twitter.com/Straz_Graniczna

Wspólny patrol żołnierzy i Straży Granicznej usłyszał wołanie, które dobiegało z terenów bagiennych przy rozlewisku rzeki Narewka - informuje rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska.


- Zaangażowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy Wojska Polskiego i WOT z BPS. Przy wykorzystaniu drona WOT udało się namierzyć miejsce, z którego dobiegały nawoływania - mówi ppor. Anna Michalska.
Na bagnach odnaleziono dwie osoby: małżeństwo z Iraku (25 i 37 lat).


- Kobieta była wycieńczona i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego i Ochotniczą Straż Pożarną z Białowieży. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna obecnie przebywa w placówce w Białowieży - informuje ppor. Anna Michalska.


Rzeczniczka dodała, że obecnie w szpitalach przebywają 22 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Wśród nich większość stanowią obywatele Iraku i Syryjczycy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 26,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 14,7 tys. w samym październiku.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy policjanci zatrzymali kolejnych dziesięciu "kurierów"

28.10.2021, 09:04

Kolejnych dziesięciu tzw. kurierów zatrzymali podlascy policjanci, to obywatele: Rumunii, Gruzji, Niemiec, Ukrainy i Polski.


Prokuratura prowadzi blisko 200 spraw przeciwko "kurierom" nielegalnych migrantów

27.10.2021, 15:40

Podlaska policja i prokuratury postawiły zarzuty już blisko 700 osobom podejrzanym o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy.


Nielegalni migranci zdemolowali samochód, którym mieli zostać wywiezieni z Polski [wideo]

27.10.2021, 11:38

We wtorek (26.10) 37 obywateli Iraku zdemolowało bus, którym mieli zostać wywiezieni z Polski. Funkcjonariusze SG przy wsparciu policji udaremnili ucieczkę migrantów - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów

20.09.2021, 14:15

Trzy podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów, których ciała odnaleziono w pobliżu granicy z Białorusią. Jak poinformował premier prawdopodobną przyczyną śmierci była hipotermia i wycieńczenie.


Nielegalni imigranci ugrzęźli na bagnach - siedmiu trafiło do szpitala

19.09.2021, 16:33

Przez kilka godzin funkcjonariusze straży granicznej wspólnie z strażą pożarną, wojskiem i policją prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej, gdzie ugrzęzło 8 nielegalnych imigrantów - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok