Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów

Podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów

autor: Ryszard Minko

20.09.2021, 14:15, akt. 14:38

Trzy podlaskie prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzech nielegalnych migrantów, których ciała odnaleziono w pobliżu granicy z Białorusią. Jak poinformował premier prawdopodobną przyczyną śmierci była hipotermia i wycieńczenie.

Fotolia.com
Fotolia.com


W niedzielę (19.09) straż Graniczna, a później także premier Mateusz Morawiecki poinformowali, że w rejonie przygranicznym z Białorusią odnaleziono zwłoki trzech osób. Pierwszą był Irakijczyk, którego ciało odnaleziono w gminie Giby. W pobliży przebywała jeszcze dwójka innych wychłodzonych uchodźców, którą udało się uratować. Wyjaśnieniem tej sprawy zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. 

Z kolei prokuratura Rejonowa w Sokółce wszczęła śledztwo dotyczące śmierci mężczyzny o ciemnej karnacji, którego ciało odnaleziono w okolicach miejscowości Malawicze. Prokurator Artur Kuberski nie informuje jednak czy udało się ustalić narodowość zmarłego. Kolejną podobną sprawą zajmuje się też Prokuratura Rejonowa w Białymstoku, która wyjaśnia okoliczności śmierci prawdopodobnie nielegalnego migranta, którego ciało odnaleziono w okolicy wsi Zubry w gminie Gródek. Także i w tym przypadku prokuratura nie informuje o żadnych okolicznościach zdarzenia.

Natomiast w poniedziałek na specjalnej konferencji prasowej premier powiedział, że przyczyną śmierci mogła być hipotermia i wycieńczenie. Dodał, że w tym samym czasie polskim służbom udało się uratować życie ośmiu osób, które utknęły na bagnach w rozlewiskach rzeki Supraśl. Premier dodał, że w samym wrześniu służby graniczne odnotowały ponad 4 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szef MSWiA: Ciało jednego ze zmarłych na granicy będzie poddane badaniom toksykologicznym

20.09.2021, 13:46

Ciało migranta zmarłego w pasie przygranicznym zostanie poddane badaniom toksykologicznym, które wyjaśnią, czy na jego śmierć mogła wpłynąć pigułka otrzymana od białoruskich funkcjonariuszy – zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.


Sytuacja na granicy, Polski Ład, rekompensaty dla samorządów

20.09.2021, 12:28

W audycji m.in. o sytuacji na granicy, o rekompensatach dla samorządów za Polski Ład, a także o widmie kolejnego lockdownu.


Szef MSWiA o zwiększeniu sił na granicy Polski z Białorusią

20.09.2021, 11:31

W najbliższych dniach około 500 żołnierzy zostanie oddelegowanych do ochrony granicy. Dodatkowo Podlaski Oddział SG w środę (22.09) otrzyma osiem nowoczesnych samochodów - powiedział szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Areta Topornicka
SUWAŁKI
6.08.2022, 20:48, akt. 7.08.2022, 07:01

W Suwałkach trwa Jarmark Kamedulski

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok