Radio Białystok | Wiadomości | Szef MSWiA o zwiększeniu sił na granicy Polski z Białorusią

Szef MSWiA o zwiększeniu sił na granicy Polski z Białorusią

20.09.2021, 11:31, akt. 11:56

W najbliższych dniach około 500 żołnierzy zostanie oddelegowanych do ochrony granicy. Dodatkowo Podlaski Oddział SG w środę (22.09) otrzyma osiem nowoczesnych samochodów - powiedział szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W poniedziałek w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie po odprawie dowództwa SG, w której wziął udział premier Mateusz Morawiecki i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, odbyła się konferencja prasowa, podczas której szef MSWiA poinformował o zwiększeniu sił na granicy Polski z Białorusią. "W dalszym ciągu musimy twardo bronić naszej granicy, bezpieczeństwa naszych obywateli, dlatego zwiększamy siły udziału żołnierzy w ochronie granicy" - podkreślił Kamiński.

"W najbliższych dniach około 500 żołnierzy będzie oddelegowanych do tego, żeby jeszcze większym stopniu uszczelniać sieć naszych patroli granicznych" - przekazał szef MSWiA.

"Pojutrze Podlaski Oddział straży granicznej, tam, gdzie jest najwięcej prób naruszenia naszej granicy, otrzyma osiem super nowoczesnych pojazdów, wyposażonych w odpowiedni sprzęt elektroniczny" - dodał.

Szef MSWiA zapowiedział, że pod koniec miesiąca zapadnie decyzja ws. ewentualnego przedłużenia stanu wyjątkowego na terenach przy granicy z Białorusią.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Dera: tragedie na granicy z Białorusią to efekt polityki reżimu Łukaszenki

20.09.2021, 09:11

Sprowadzanie migrantów i próba wpuszczania ich do UE to plan reżimu Łukaszenki; a do tragedii dochodzi, gdy wchodzą oni w miejsca, z których trudno się wydostać - ocenił minister w KPRP Andrzej Dera, komentując znalezienie zwłok migrantów przy polskiej granicy.


Podlascy terytorialsi szkolą urzędników z cyberbezpieczeństwa

20.09.2021, 06:59

To część wsparcia lokalnych społeczności z terenów objętych stanem wyjątkowym. Podlascy terytorialsi szkolą urzędników samorządowych z cyberbezpieczeństwa.


Prokuratura ustala przyczynę śmierci Irakijczyka, którego ciało znaleziono w gminie Giby

20.09.2021, 07:27

Młodemu mężczyźnie towarzyszyli dwaj inni uchodźcy. W stanie wycieczenia trafili oni do szpitali w Suwałkach i w Augustowie.


Nielegalni imigranci ugrzęźli na bagnach - siedmiu trafiło do szpitala

19.09.2021, 16:33

Przez kilka godzin funkcjonariusze straży granicznej wspólnie z strażą pożarną, wojskiem i policją prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej, gdzie ugrzęzło 8 nielegalnych imigrantów - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

madredus, stock.adobe.com
TYKOCIN
21.10.2021, 11:06, akt. 22.10.2021, 07:56

Tykocin Pomnikiem Historiiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok