Radio Białystok | Wiadomości | Jest zgoda na budowę odcinka S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki

Jest zgoda na budowę odcinka S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki

4.10.2023, 12:56, akt. 13:06

Pozwolenie na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 w Podlaskiem na odcinku Bielsk Podlaski Zachód - Boćki - wydał w środę (4.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Będzie to ponad 12-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi, części międzynarodowej trasy Via Carpatia.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Wojewoda wydał pozwolenie na budowę odcinka S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak powiedział na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wydane w środę ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) dotyczy inwestycji na odcinku od Bielska Podlaskiego Zachód (bez węzła) do węzła Boćki, a nawet nieco dalej. Pod koniec sierpnia wojewoda wydał decyzję na odcinek Haćki - węzeł Bielsk Podlaski Zachód, tam już rozpoczęła się budowa.

- Kolejny odcinek Via Carpatii będzie mógł być niebawem już rozpoczęty w tej fazie wykonawstwa w naszym województwie - mówił Bohdan Paszkowski. Dodał, że jest to inwestycja, która była bardzo wyczekiwana nie tylko przez mieszkańców okolic, ale też całego województwa.

Będzie to ponad 12-kilometrowy odcinek nowej drogi, będzie wytyczona po nowym śladzie. Oprócz budowy drogi w standardzie drogi ekspresowej w ramach inwestycji powstaną wiadukty, by przejazd przebiegającymi tam drogami powiatowymi i gminnymi przebiegał bezkolizyjnie. Inwestycja też - jak mówił wojewoda - zakłada m.in. budowę mostu i przejść dla zwierząt.

Paszkowski powiedział, że decyzja jest opatrzona rygorem natychmiastowej wykonalności, co - jak zauważył - pozwala "uwalniać place budowy dla wykonawcy przez inwestora".

Wójt gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska mówiła, że konsultacje w sprawie budowy S19 trwały bardzo długo, dlatego - jak dodała - tym bardziej cieszy się, że zostaje podpisana decyzja na realizację inwestycji. - Z całą pewnością będzie to czynnik rozwojowy dla całej gminy Boćki, będzie to zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwienie dostępności komunikacyjnej - wymieniła wójt.

- Droga ekspresowa S19 na terenie Podlasia nabiera tempa - powiedział pełniący obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Norbert Wyrwich. Mówił, że to już trzeci odcinek S19, na który została wydana decyzja ZRID.

Przypomniał, że cały odcinek S19 to 177 km, a inwestycja podzielona jest na 15 zadań. Poinformował, że wszystkie zadania są realizowane, czy to na etapie przetargowym, czy też etapie realizacyjnym. Dodał, że w ubiegłym tygodniu GDDKiA przekazała plac budowy wykonawcy na budowę obwodnicy Bielska Podlaskiego.

W Podlaskiem trwa też budowa 15,8 km odcinka S19 Kuźnica - Sokółka (w tym 10,6 km drogi ekspresowej i 5,2 km w standardzie GP). Na pozostałych odcinkach trwają przetargi lub też GDDKiA czeka na wydanie decyzji ZRID.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczęła się budowa odcinka trasy S19 Haćki-Bielsk Podlaski Zachód

29.09.2023, 12:44

Prawie 326 mln zł ma kosztować rozpoczęta w piątek pod Bielskiem Podlaskim budowa drogi S19 Haćki-Bielsk Podlaski Zachód oraz odcinka DK 66. GDDKiA wskazuje, że to pierwszy fragment międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia w Podlaskiem.


GDDKiA w Białymstoku ogłosiła przetarg na projekt i budowę odcinka Knyszyn - Krynice

15.09.2023, 14:54

Ten odcinek ma w przyszłości połączyć przyszłe trasy S16 na odcinku Knyszyn-Ełk i trasę S19. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosiła w piątek (15.09) przetarg na projekt i budowę około 8,5 kilometrowego odcinka Knyszyn - Krynice.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok