Radio Białystok | Wiadomości | Białystok będzie miał halę widowiskowo-sportową - ponad 105 mln zł przyznało Ministerstwo Sportu

Białystok będzie miał halę widowiskowo-sportową - ponad 105 mln zł przyznało Ministerstwo Sportu

autor: Renata Reda

7.10.2023, 21:43, akt. 22:01

Po wielu latach starań na terenie kampusu Politechniki Białostockiej ma powstać nowoczesna hala widowiskowo-sportowa.

źródło: twitter.com/artur_kosicki
źródło: twitter.com/artur_kosicki

W sobotę (7.10) dotację w wysokości ponad 105 mln zł przyznało na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki - ogłosili w mediach społecznościowych politycy PiS-u: minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.Hala widowiskowo-sportowa przy Politechnice Białostockiej miałaby powstać w 2026 lub w 2027 roku. Ma mieć około 5 tysięcy miejsc. Politechnika Białostocka otrzymała dofinansowanie z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

W całej Polsce tegoroczna lista dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu inwestycji strategicznych opiewa na rekordową kwotę blisko 1,2 mld zł. Ponad 1,5 mld zł trafi też do województwa podlaskiego w ramach programu inwestycji strategicznych Polskiego Ładu. Kancelaria premiera opublikowała właśnie listę kilkuset inwestycji z naszego regionu, które otrzymają bezzwrotne dotacje.

Największych, 30-milionowych dotacji jest osiem i są to przede wszystkim dotacje zwiane z remontami dróg i z ich przebudową. 30 milionów złotych otrzyma także samorząd województwa podlaskiego na budowę Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis.

| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 1,5 mld zł z programu Polski Ład na inwestycje w Podlaskiem

7.10.2023, 17:13

Ponad 1,5 miliarda złotych trafi do województwa podlaskiego w ramach programu inwestycji strategicznych Polskiego Ładu. Kancelaria premiera opublikowała właśnie listę kilkuset inwestycji z naszego regionu, które otrzymają bezzwrotne dotacje.


Czy w Białymstoku powstanie hala widowiskowo-sportowa?

18.05.2023, 13:55

Na halę widowiskowo-sportową białostoczanie czekają od dziesięcioleci. Wciąż trwają dyskusje na ten temat, a kibice, sportowcy i działacze z uwagą przysłuchują się tej dyskusji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok