Radio Białystok | Wiadomości | Dotacje na sport z budżetu Białegostoku odebrali przedstawiciele 80 klubów, stowarzyszeń i fundacji

Dotacje na sport z budżetu Białegostoku odebrali przedstawiciele 80 klubów, stowarzyszeń i fundacji

autor: Edyta Wołosik

31.01.2024, 17:36, akt. 17:48

To pieniądze na rozwój różnych dyscyplin sportu. Przedstawiciele 80 klubów, stowarzyszeń i fundacji odebrali w środę (31.01) dotacje z budżetu Białegostoku na pierwsze półrocze bieżącego roku. Łącznie to prawie 7 i pół miliona złotych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Dotacje na sport z budżetu Białegostoku odebrali przedstawiciele 80 klubów, stowarzyszeń i fundacji - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To pieniądze m.in. na realizację programów szkolenia sportowego w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, organizację zawodów i zajęć sportowo-rekreacyjnych, ale też na codzienne funkcjonowanie.

Kwoty wsparcia są różne. Najwięcej - 3 i pół miliona złotych - trafiło do Jagiellonii Białystok, 520 tysięcy złotych do Fundacji Białystok biega, po ponad 200 tysięcy złotych do Białostockiej Akademii Siatkówki, KS Podlasie, do Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia i do UKS-u Dojlidy. Pozostałe dotacje są niższe, a te najniższe wynoszą dwa tysiące złotych i takie pieniądze dostało m.in. Stowarzyszenie Aktywności Sportowej Atena.


Wspieramy różne kluby, stowarzyszenia i fundacje i oczywiście różne dyscypliny sportu. W Białymstoku mieszka i trenuje wielu wspaniałych sportowców, którzy są przykładem dla młodego pokolenia, ponadto godnie reprezentują nasze miasto na arenie krajowej i międzynarodowej; zarówno mistrzowie, jak i juniorzy wkraczający dopiero na sportową ścieżkę, mają prawo oczekiwać dobrych warunków do uprawiania sportu, możliwości udziału w zawodach, czyli pomocy miasta - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Listę  podmiotów, które dostały dotacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Białegostoku (link).

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zarząd województwa przyznał dotacje kilkunastu podlaskim klubom sportowym

21.06.2023, 13:05

Ponad 900 tys. zł dostanie kilkanaście podlaskich klubów sportowych na szkolenia. Pieniądze przyznał zarząd województwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok