Radio Białystok | Wiadomości | Tadeusz Marek prokuratorem regionalnym w Białymstoku

Tadeusz Marek prokuratorem regionalnym w Białymstoku

27.02.2024, 17:45, akt. 17:51

Tadeusz Marek został prokuratorem regionalnym w Białymstoku - poinformowała we wtorek (27.02) Prokuratura Krajowa. Jego poprzedniczka na tym stanowisku, Elżbieta Pieniążek, została odwołana pod koniec stycznia.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Prokuratura Krajowa poinformowała we wtorek w komunikacie na swej stronie, że I Zastępca Prokuratora Generalnego p.o. Prokuratora Krajowego Jacek Bilewicz powierzył pełnienie funkcji prokuratora regionalnego w Białymstoku prokuratorowi Tadeuszowi Markowi.

Tadeusz Marek - jak podano - rozpoczął pracę w 1991 roku w Prokuraturze Rejonowej w Łomży, w latach 2003-2008 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Śledczego w Prokuraturze Okręgowej w Łomży, zaś w latach 2008-2016 pełnił funkcję prokuratora okręgowego w Białymstoku.

Jak przekazano w komunikacie, od kwietnia 2016 roku Tadeusz Marek pracował jako prokurator pierwszoliniowy w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. PK przekazała, że prowadził tam śledztwa w sprawach przestępczości podatkowej, niegospodarności, a także przestępczości narkotykowej. Był nagradzany przez Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego za osiągnięcia w pracy śledczej.


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Elżbieta Pieniążek została odwołana ze stanowiska Prokuratora Regionalnego w Białymstoku

29.01.2024, 14:24

Odwołany Prokurator Krajowy Dariusz Barski kwestionuje decyzje Ministerstwa Sprawiedliwości o odwołaniu 10 prokuratorów, w tym szefowej Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Elżbiety Pieniążek. Decyzje w tej sprawie uznaje za bezskuteczne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok