Radio Białystok | Wiadomości | Przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku powstanie nowy miejski żłobek - będzie tam też schron

Przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku powstanie nowy miejski żłobek - będzie tam też schron

autor: Ryszard Minko

4.04.2024, 10:48, akt. 10:52

W latach 90. był tam popularny klub rozrywki, teraz jest opuszczony pustostan, a za dwa lata będzie nowy miejski żłobek. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił, że do końca 2026 roku przy ulicy Kawaleryjskiej 38 powstanie miejsce opieki dla 240 maluchów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Po tej inwestycji w mieście będzie brakowało tylko jednego żłobka, by zaspokoić wszystkie potrzeby białostoczan w tym zakresie - ocenił prezydent.

Aktualnie trwają prace projektowe, a na jesień planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę budynku. Co ważne, prace przewidują wybudowanie pod żłobkiem specjalnego miejsca schronienia dla mieszkańców.

- Przez kilkadziesiąt lat sprawy te były zaniedbywane, bo czuliśmy się bezpieczni, ale sytuacja zza wschodnią granicą zmieniła te nastroje, dlatego chcemy by pod każdą miejską inwestycją strategiczną powstawały od razu miejsca schronienia na wypadek kryzysów - mówi Tadeusz Truskolaski.

Szacuje się, że budowa żłobka wraz z miejscem schronienia może kosztować około 15 milionów złotych. Znaczną część tej kwoty samorząd otrzymał z rządowego dofinasowania Maluch+.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy czwarty żłobek w Suwałkach będzie większy niż pierwotnie zakładano?

26.03.2024, 09:08

Miasto od kilku miesięcy szuka odpowiedniej lokalizacji dla tej placówki. Tymczasem samorząd otrzymał szansę na wyższe dofinansowanie z programu Maluch Plus. Na prowadzenie żłobka będzie to dodatkowe 2 mln zł.


Będą zmiany w rządowym programie "Maluch plus"

19.03.2024, 15:47

Będzie wznowienie naboru wniosków do programu "Maluch plus", ale w nieco zmienionej formie. M.in. o tym mówiła we wtorek (19.03) w Białymstoku wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandra Gajewska.


Prezydent Białegostoku proponuje, by pracownicy miejskich żłobków dostali podwyżki

19.02.2024, 13:41

Pracownicy białostockich żłobków mają dostać podwyżki. W poniedziałek (19.02) poinformował o tym prezydent miasta. Przedstawił propozycje i konkretne kwoty, ale ostateczna decyzja należy do radnych.


Władze Suwałk otrzymają budynek pod nowy żłobek

12.02.2024, 07:40

W zamian oddadzą kamienicę przy ulicy Kościuszki 45.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok