Radio Białystok | Wiadomości | Trwają 11. Targi Książki w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

Trwają 11. Targi Książki w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

autor: Dorota Sokołowska

19.04.2024, 07:32, akt. 21.04.2024, 09:30

Katarzyna Nosowska, Jakub Żulczyk, profesor Jerzy Bralczyk, a także kilkudziesięciu innych autorów spotka się w Białymstoku ze swoimi czytelnikami. Trwa największe święto czytelników i wydawców, czyli 11. Targi Książki. Targom towarzyszy Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur".

11. Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
11. Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Książki kulinarne - czy uda się promować przez nie region? - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Wojciechem Koronkiewiczem rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jak mówić o regionie poprzez książki o jego historii? - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
Drogie książki i upadające księgarnie - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przez trzy dni będziemy mogli sprawdzać nowości stu wydawców z całej Polski, uczestniczyć w ponad dwudziestu spotkaniach autorskich z czołowymi autorami i zdecydowanie taniej kupić książki, bo wydawcy przygotowali atrakcyjne rabaty.Targi Książki to wielkie, podlaskie święto literatury. Co roku białostockie targi odwiedza około 20 tysięcy wielbicieli książek. Uczestnictwo w targach daje niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, zdobycia autografów ulubionych pisarzy oraz wzięcia udziału w bezpłatnych spotkaniach autorskich. Organizatorzy Targów Książki w Białymstoku dbają o to, by zarówno najmłodsi, jak i starsi pasjonaci literatury mogli poczuć się częścią czytelniczej społeczności Podlasia.

Piątek - tradycyjnie - jest dniem dla dzieci i młodzieży. Uczniowie szkół pod opieką nauczycieli mają okazję wziąć udział w aż 7 spotkaniach autorskich: z Marcinem Kruszewskim - TikTokerem, znanym szerszej publiczności pod pseudonimem „Prawo Marcina”, Agnieszką Frączek, Aleksandrą Struską-Musiał, Piotrem Karskim, Tomaszem Samojlikiem oraz podlaskimi pisarkami: Agnieszką Suchowierską i Celiną Zubrycką. Podczas spotkań uczniowie mają okazję zadać ulubionym twórcom pytania, dowiedzieć się, jak wygląda proces twórczy pisarza czy podzielić się spostrzeżeniami na temat własnych czytelniczych doświadczeń.

W sobotę i niedzielę odbędzie się kilkanaście otwartych spotkań dla dorosłej publiczności. W tym roku Białystok odwiedzą m.in. Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Nosowska, Aneta Prymaka-Oniszk czy prof. Jerzy Bralczyk. Nie zabraknie również spotkań z rodowitymi podlaskimi twórcami - Dżennetą Bogdanowicz, prof. Adamem Czesławem Dobrońskim, Andrzejem Fiedorukiem czy Wojciechem Koronkiewiczem.

Targi książki można odwiedzać codziennie od 10:00 do 18:30, w niedzielę spotkania czytelników z autorami zakończą się około 16:00.

| red: pp, zmj, wsz, gl, bs


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


10. Targi Książki w Białymstoku już za nami

23.04.2023, 07:41

To był ostatni dzwonek, by spotkać ulubionych pisarzy i kupić książki w atrakcyjnych cenach. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku niedziela (23.04) była trzecim, finałowym dniem Targów Książki.


9. Targi Książki i festiwal "Na pograniczu kultur" w Białymstoku

24.04.2022, 08:44

Rzeka ludzi ciągnęła na białostocki stadion miejski, choć tym razem nie grała tam Jagiellonia. To byli miłośnicy książek, którzy w ten sposób chcieli okazać swoją radość, że po dwuletniej pandemicznej przerwie wreszcie można wziąć do ręki książkę, wybraną spośród tysięcy innych prezentowanych na Targach Książki.


Uczta dla moli książkowych - rozpoczęły się 9. Targi Książki [zdjęcia]

22.04.2022, 13:54

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, Białystok znów odwiedzają miłośnicy książek. W piątek (22.04) rozpoczęły się 9. Targi Książki z towarzyszącym im Festiwalem Literackim "Na pograniczu kultur".

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Polska – Francja, 2024.06.25, fot. Grzegorz Pilat
EURO 2024
25.06.2024, 07:36, akt. 21:07

Remis na pożegnanie EURO
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok