Radio Białystok | Wiadomości | Jan Krysiak: jesteśmy przez Unię Europejską kolonizowani i my się temu sprzeciwiamy

Jan Krysiak: jesteśmy przez Unię Europejską kolonizowani i my się temu sprzeciwiamy

autor: Areta Topornicka

16.05.2024, 13:13, akt. 14:14

Trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. W Suwałkach spotkanie z mediami zorganizował Jan Krysiak, "dwójka" na liście Konfederacji w okręgu nr 3, który obejmuje Podlasie, Warmię i Mazury.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Jak mówił, kandyduje z Drużyną Brauna do europarlamentu po to, żeby Polska była suwerenna, a Polacy mogli sami decydować o tym, jak mają żyć.


Chcę, żeby to Polacy decydowali jak wychowywać swoje dzieci, jak zarabiać na życie, co jeść, jak ogrzewać swoje domy, jakim autem i dokąd jeździć i jak organizować swoje firmy i gospodarstwa rolne. W umowy międzynarodowe wchodzi się tylko wtedy, gdy przynosi to wymierne korzyści dla obu stron. Tymczasem Unia Europejska nas podporządkowuje sobie. Jesteśmy przez Unię Europejską kolonizowani i my się temu sprzeciwiamy - mówił Jan Krysiak.


Jan Krysiak streścił swój program w trzech punktach.


Po pierwsze, będę sprzeciwiać się szkodliwym dyrektywom unijnym. Po drugie, wybieram polską tożsamość narodową, a nie pogańskie zasady Unii Europejskiej. Po trzecie, Unię należy poskromić, bo za bardzo panoszy się w naszym kraju, albo wyprosić ją z Polski - mówił Jan Krysiak.


Jan Krysiak powiedział również, że będzie sprzeciwiał się traktatowi lizbońskiemu. Oprócz tego zaznaczył, że jeśli zostanie europosłem, to będzie walczył z prawami niezgodnymi z prawem bożym.

| red: pp, art

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Którzy politycy są najpopularniejsi w mediach społecznościowych?

12.05.2024, 17:19

Już nie banery i spotkania z wyborcami, a posty, zdjęcia i filmiki na portalach społecznościowych. To obecnie najpopularniejsza forma dotarcia do wyborców, z której coraz chętniej korzystają politycy. Agencja doradcza PRCN zbadała aktywność polityków.


Krzysztof Bosak [wideo]

13.03.2024, 08:26

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.


Krzysztof Bosak

17.01.2024, 08:20

Za nami burzliwy dzień w Sejmie, podczas którego posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagali się uwolnienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Poza tym, uchwalono ustawę okołobudżetową, która m.in. gwarantuje podwyżki dla nauczycieli i dodatkowe pieniądze na onkologię dziecięcą.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok