Radio Białystok | Wiadomości | Będzie kolejny konkurs na nocną opiekę medyczną w powiecie siemiatyckim i w Białymstoku

Będzie kolejny konkurs na nocną opiekę medyczną w powiecie siemiatyckim i w Białymstoku

11.02.2011, 09:40, akt. 09:40

Nie ma chętnych na leczenie pacjentów w nocy i w święta w części Białegostoku i w powiecie siemiatyckim. Pełniące taką opiekę medyczną wojewódzkie pogotowie ratunkowe w Białymstoku i szpital w Siemiatyczach nie złożyły swoich ofert. Narodowy Fundusz Zdrowia zmienia więc zasady.

"W piątek (11.02) NFZ ma ogłosić nowy konkurs na opiekę medyczną w powiecie siemiatyckim" - informuje rzecznik Podlaskiego Oddziału NFZ Adam Dębski. Do tej pory opieką ambulatoryjną na tym terenie zajmował się szpital powiatowy w Siemiatyczach, a wyjazdową - pogotowie ratunkowe w Białymstoku. Teraz na danym terenie ma działać tylko jeden świadczeniodawca.

"Będzie to konkurs skierowany do szpitali z południowej części województwa, czyli do szpitali w Siemiatyczach, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. Do konkursu może też przystąpić pogotowie ratunkowe w Białymstoku" - dodaje Dębski.

W przyszłym tygodniu ma być ogłoszony konkurs na nocne i świąteczne leczenie pacjentów w części Białegostoku. Do tej pory wszystkimi pacjentami w stolicy Podlasia opiekowało się wojewódzkie pogotowie ratunkowe . "Świadczeniodawca, który przystępuje do konkursu w pierwszym etapie musi zapewnić ambulatorium na terenie danego rejonu i zapewnić dojazd. Konkurs zostanie w najbliższych dniach ogłoszony i wtedy będziemy mogli zrezygnować z wymogu każącego otwierać również w Białymstoku drugi punkt przyjęcia pacjentów w nocy" - mówi rzecznik Podlaskiego Oddziału NFZ.

Jeszcze nie wiadomo, kto będzie leczył pacjentów nocą i w święta w trzech innych podlaskich powiatach: augustowskim, grajewskim i zambrowskim. O kontrakt z NFZ ubiega się bowiem więcej niż po jednym świadczeniodawcy. Do konkursu chcą przystąpić także świadczeniodawcy niepubliczni.

Umowy na nocną i świąteczną opiekę powinny być w tych przypadkach podpisane do 21 lutego. Czy będzie zapewniona opieka medyczna w połowie Białegostoku i w powiecie siemiatyckim, będzie wiadomo kilka dni później. W większości powiatów województwa podlaskiego, jeśli chodzi o nocną i świąteczną opiekę medyczną, nic się nie zmieni. Tak jak do tej pory będą się tym zajmować szpitale powiatowe lub wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego. Tak przynajmniej wynika z ofert, jakie świadczeniodawcy złożyli do NFZ-u. Same umowy będą zawierane za kilka dni. (mcha)

Zobacz również:
Będzie kolejny konkurs na nocną opiekę medyczną w powiecie siemiatyckim i połowie Białegostoku


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS





Obchody Kurban Bajram w Bohonikach, fot. Barbara Sokolińska
ISLAM
6.06.2025, 07:19, akt. 08:46

Muzułmanie rozpoczęli Kurban Bajram















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok