Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwałki: Znamy zwycięzców 12. Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”

Suwałki: Znamy zwycięzców 12. Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”

13.12.2015, 08:23, akt. 08:23

Fot. Iza Kosakowska
Fot. Iza Kosakowska

Znamy zwycięzców 12. Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Główną nagrodę ex aequo zdobyli Edward Kotłowski ze Stalowej Woli oraz Olga Meirane z Rezekne na Łotwie. Srebrna Podkowa Pegaza trafiła do Patryka Ołdziejewskiego z Białegostoku za monodram „Taki Jestem”.

O nagrody zmagało się 12 uczestników m.in. z Warszawy, Legnicy, Tarnowa i Suwałk. Poziom prezentacji z roku na rok znacząco wzrasta, przyznaje pomysłodawczyni konkursu Grażyna Filipowicz-Karp z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

To samo potwierdzili, po przyznaniu nagród, członkowie tegorocznego jury. Według nich, większość tegorocznych spektakli, dotykała problemów społecznych. To jak dodają, znak czasów. Na dalszy plan zepchnięta została literatura piękna, a dominować zaczęła reportażowa literatura faktu.

Jak podkreślali jurorzy, Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem odznaczają się szczególną, pełną ciepła oprawą, a Suwałki bez tego festiwalu nie byłyby już tym samym, pełnym potencjału miastem.

Kolejna edycja konkursu „O Złotą Podkowę Pegaza” już za rok. Jak przyznaje Grażyna Filipowicz-Karp, jest szansa, że oprócz kategorii młodzieżowej i dorosłych, w przyszłorocznej edycji powróci także kategoria dziecięca. (ik/lep)


Nagrody w kategorii dorośli:

Złotą Podkowę Pegaza przyznano – Oldze Meirane z Rezekne za monodram „TV Mama” w reżyserii Olity Jasmane,

Złotą Podkowę Pegaza przyznano – Edwardowi Kotłowskiemu ze Stalowej Woli – za monodram „Odkąd zniknęła” w reżyserii Anety Adamskiej,

II nagrodę – Srebrną Podkowę Pegaza – Patrykowi Ołdziejewskiemu z Białegostoku za monodram „Taki Jestem” w reżyserii własnej,

III nagrody nie przyznano.

Wyróżnienia:

– Stanisławowi Bożkowi za monodram „Rozmowa” w reżyserii własnej,
– Markowi Biskupowi z Białegostoku za monodram „Bombel” w reżyserii własnej,
– Wyróżnienie honorowe za autorski tekst będący próbą psychoautoanalizy bohatera – Pawłowi Leszkowiczowi z Warszawy – za monodram „Jabłko Adama” w reżyserii Macieja Dzięciołowskiego.

W kategorii młodzieży:

I nagrody nie przyznano

II nagrodę Srebrną Podkowę Pegaza Irminie Liszkowskiej z Suwałk za monodram „Zabiłeś tylko wesz?” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz,

III nagrodę Brązową Podkowę Pegaza – Annie Urbanowicz z Suwałk za monodram „Moja starsza-młodsza siostra” w reżyserii Joanny Łupinowicz,

Wyróżnienie:

– Natalii Prawdzik z Augustowa – za monodram „Wstręt” w reżyserii Bożeny Bendig,
– Martynie Kleszczewskiej z Suwałk – za monodram „Bez mojej zgody” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. (ik/lep)
ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Fot. Archiwum
25.09.2020, 13:05, akt. 13:06

Zdarzyło się w tygodniuCzesław Renkiewicz, fot. Marcin Kapuściński
24.09.2020, 16:44, akt. 17:24

Prezydent Suwałk zakażony koronawirusem
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok