Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Budowa obwodnicy Suwałk powinna się rozpocząć w terminie

Budowa obwodnicy Suwałk powinna się rozpocząć w terminie

21.12.2016, 13:15, akt. 13:20

Jest druga decyzja środowiskowa dla obwodnicy Suwałk. Oznacza to, że inwestycja rozpocznie się najprawdopodobniej w terminie.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku kilka dni temu dał "zielone światło" dla pierwszej, blisko 700-metrowej części obwodnicy, teraz wydał decyzję na część główną. Tym razem chodzi o około 13-kilometrowy fragment wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

To dobra wiadomość tuż przed świętami - podkreśla asystent prezydenta Suwałk Kamil Sznel, bo istniała obawa, że termin zostanie przedłużony niemal do połowy stycznia. Teraz dokumenty z RDOŚ ponownie trafią do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego - wyjaśnia Kamil Sznel. Tam zostanie odwieszone postępowanie na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Potem pozostanie poczekać na podpis wojewody i rozpoczęcie inwestycji. Wykonawca jeszcze do końca lutego ma czas na wycinkę drzew, potem zaczyna się okres lęgowy ptaków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oczekiwana od ponad 30 lat obwodnica Suwałk będzie gotowa najpóźniej wiosną 2019 roku.

Obwodnica Suwałk realizowana jest w systemie "Projektuj i buduj", będzie fragmentem drogi ekspresowej S-61. Droga będzie się łączyć z fragmentem obwodnicy Augustowa na węźle "Suwałki Południe", następnie ominie Suwałki od zachodu i północy łącząc się z drogą ekspresową do Budziska. Koszt tej inwestycji to blisko 300 mln złotych. (ik/mm)
ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiufot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?

Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok