Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kolejna awaria tomografu w suwalskim szpitalu - pacjenci odsyłani do Augustowa

Kolejna awaria tomografu w suwalskim szpitalu - pacjenci odsyłani do Augustowa

autor: Marcin Kapuściński

19.02.2018, 11:12, akt. 20.02.2018, 07:49

Suwalczanie, żeby skorzystać z badań tomografem komputerowym, znów muszą jeździć do Augustowa.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

To kolejna awaria tomografu w suwalskim szpitalu w ciągu ostatnich kilku miesięcy, tym razem usterka jest poważniejsza niż w listopadzie i sprzęt wymaga gruntownej naprawy.

Dyrektor szpitala Adam Szałanda mówi, że w tomografie popsuło się sterowanie stołem, problemy były również z lampą i obsługującymi urządzenie komputerami. Sprzęt jest teraz naprawiany i dyrektor liczy, że w najbliższych dniach uda się go uruchomić.

O problemie z urządzeniem poinformowała nas suwalczanka, której matka poczuła się źle w sobotni wieczór. Lekarz zlecił badanie tomografem, ale okazało się, że ten w suwalskim szpitalu jest zepsuty. Choć stan kobiety był zły, rodzina musiała z nią pojechać ponad 30 kilometrów na badanie do Augustowa.

Sprzęt trafił do Suwałk zaledwie siedem lat temu, a często się psuje. Dyrekcja rozważa wymianę urządzenia. Tomograf kosztował 2,5 mln zł. Pieniądze na zakup nowego pochodzić mają z programu współpracy transgranicznej. 

| red: maj, mak

ZOBACZ TEŻ:


Trzy podlaskie szpitale powiatowe dostały pieniądze na nowy sprzęt medyczny

13.12.2017, 16:36

Dzięki tym pieniądzom szpitale z regionu dostaną nowy sprzęt medyczny. Placówki powiatowe z Augustowa, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego otrzymały ponad 5 milionów złotych dofinansowania z budżetu państwa. W środę (13.12) władze powiatowe i wojewoda podlaski podpisali umowy w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok