Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | WOSiR Szelment potrzebuje pieniędzy na działalność w sezonie letnim

WOSiR Szelment potrzebuje pieniędzy na działalność w sezonie letnim

autor: Marcin Kapuściński

22.03.2018, 15:22, akt. 21:09

WOSiR Szelment potrzebuje około 700 tysięcy złotych, aby prowadzić swoja działalność w sezonie letnim. Na wsparcie wojewódzkiej spółki radni na razie się nie godzą.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Chcą, aby prezes Paweł Żuk przedstawił im najpierw plan finansowy i perspektywę uczynienia ośrodka opłacalnym.

Propozycję dokapitalizowania ośrodka przedstawiły władze województwa podlaskiego. Członek zarządu Stefan Krajewski podkreśla, że wynik Szelmentu zależy od pogody. Jego zdaniem, tegoroczna aura nie pozwoliła na pełne wykorzystanie możliwości stoku narciarskiego i wyciągu nart wodnych.

- Możemy nie inwestować tam pieniędzy, ale to do niczego nie prowadzi. W czasie dyskusji padały głosy, żeby sprzedać ośrodek.Takiej możliwości obecnie jednak nie ma. Musimy więc zrobić wszystko, żeby strata spółki była jak najmniejsza - mówi polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Radni chcą poznać plan zainwestowania pieniędzy

Argumenty polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego nie przekonały nawet koalicjantów z Platformy Obywatelskiej. Radni zdecydowali, że pieniądze trafią do spółki dopiero, gdy jej zarząd przedstawi im plan ich zainwestowania.

Radny sejmiku Leszek Dec wylicza, że co roku w różnej formie do Szelmentu trafia około milion złotych. Jego zdaniem, przekształcenie WOSiR-u w spółkę sprawiło, że stał się on finansową studnią bez dna.

- Zarząd województwa mówił nam, że w nowej strukturze Szelment wyjdzie w końcu na prostą. Okazuje się, że zrobiono to, żeby bez ograniczeń dokładać do nierentownej spółki. Teraz jesteśmy zakładnikami tej decyzji. Musimy pokrywać wszelkie jej długi, bo inaczej WOSiR upadnie - bulwersuje się pochodzący z Suwalszczyzny samorządowiec z Prawa i Sprawiedliwości.

Głosowanie przeniesione

Zarząd województwa nalegał na przyznanie dofinansowania już w lutym. Radni przenieśli jednak głosowanie w tej sprawie na 26 marca. Chcą, aby na to posiedzenie został zaproszony prezes spółki Paweł Żuk.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Zarząd województwa chce wesprzeć finansowo spółkę PKS Nova - radni mają jednak wątpliwości

20.03.2018, 08:28

PKS Nova potrzebuje 2,3 mln złotych na spłatę zobowiązań i zakup używanych autobusów. Pieniądze spółce przekazać chce zarząd województwa podlaskiego. Decyzja ta budzi jednak zastrzeżenia samorządowców.


Zmiany w zarządzie WOSiR Szelment

21.04.2016, 18:24

Paweł Żuk został nowym prezesem Zarządu WOSiR Szelment. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Cieśluka odwołanego w środę (20.04).

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiufot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?

Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok