Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Augustowie będzie przedszkole z oddziałami dla niepełnosprawnych intelektualnie dzieci

W Augustowie będzie przedszkole z oddziałami dla niepełnosprawnych intelektualnie dzieci

autor: Marta Sołtys

30.03.2018, 11:45, akt. 12:08

Niepełnosprawne dzieci z Augustowa nie będą już musiały jeździć do przedszkoli w innych miejscowościach. Do tej pory rodzice wozili je głównie do Suwałk. Po wakacjach, placówka z oddziałami specjalnymi będzie także w Augustowie.

jc_studio, Fotolia.com
jc_studio, Fotolia.com

Przedszkole nr 6 w Augustowie będzie miało nową siedzibę. Placówka zostanie przeniesiona do budynku przy ulicy Mickiewicza 2b. Nowy siedziba będzie przystosowana do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. 

Wcześniej jednak budynek musi być przystosowany do potrzeb najmłodszych. Jak mówi kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Augustowie Dariusz Szkiłądź, w 2017 roku odnowiono już elewacje, teraz wyremontowane będzie wnętrze.

Pan burmistrz podpisał umowę z wykonawcą na drugą część remontu, który będzie obejmował swoim zakresem wnętrze budynku. Będzie wybudowana winda w środku i rozważamy też możliwość rozbudowy o część kuchenną. Koszt remontu wynosi ponad 2 mln zł. Będzie on wykonywany w ramach środków Urzędu Miejskiego w Augustowie

- mówi Dariusz Szkiłądź.

Obecnie do przedszkola uczęszcza ok. 150 dzieci. Tyle samo miejsc zaplanowanych jest w nowej siedzibie placówki. Dyrektor przedszkola Danuta Jańczak mówi, że stary budynek, wybudowany w latach 80. miał funkcjonować jedynie przez kilka lat, tymczasem uczęszcza do niego już 2 pokolenie dzieci.

- Jest to budynek bardzo już wykorzystany pod względem technicznym. Nie jest sprzyjający temu, żeby tutaj dalej funkcjonować i zapewnić dzieciom godne warunki edukacji. Budynek jest wykonany z płyty, najprawdopodobniej dawnym systemem skandynawskim. Do dnia dzisiejszego, przez trzydzieści parę lat nie były przeprowadzane tu większe remonty. Jest tylko zmieniony sufit - mówi Danuta Jańczak.

Przedszkole, po przeniesieniu, będzie pierwszą tego typu placówką z oddziałami specjalnymi w Augustowie.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


W Grabówce powstaje przedszkole - w ścianie budynku umieszczono "kapsułę czasu"

26.03.2018, 16:20

To historyczna chwila w budowie przedszkola samorządowego w Grabówce. W poniedziałek (26.03), zamiast tradycyjnego aktu erekcyjnego, w jednej ze ścian zamurowano "kapsułę czasu".


W Księżynie będzie nowe przedszkole

25.02.2018, 08:27

Jedna placówka została rozbudowana, inna dopiero powstanie. W Księżynie będzie nowe przedszkole - zapewniają władze gminy Juchnowiec Kościelny.


Nową siedzibę i przedszkole wybudują władze gminy Zambrów

29.01.2018, 13:11

Władze gminy Zambrów zamierzają wybudować własną siedzibę. Przez ostatnie ćwierć wieku wynajmowały część budynku starostwa powiatowego.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok