Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Sejnach spierają się o lokalizację miejskiego żłobka

W Sejnach spierają się o lokalizację miejskiego żłobka

autor: Marcin Kapuściński

12.04.2018, 10:08, akt. 10:47

Gdzie powinien powstać miejski żłobek oraz co zrobić z budynkiem po likwidowanym gimnazjum? Mieszkańcy Sejn decydują o tym w czasie trwających właśnie konsultacji społecznych.

ChristArt - Fotolia.com
ChristArt - Fotolia.com

Spór o żłobek w Sejnach - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Spór o lokalizację punktu opieki nad maluchami jest gorący i trwa od kilku tygodni. Burmistrz Arkadiusz Nowalski tłumaczy, że najlepszym miejscem dla żłobka jest budynek przedszkola. Takie rozwiązanie będzie jednak wymagało przeniesienia przedszkolaków do sal w szkole podstawowej.

Przeciw temu protestują radni i część rodziców. Proponują oni, aby miejsce dla maluchów zorganizować w budynku wygaszanego gimnazjum.


- Obawiamy się, że miejsce dla maluchów powstanie kosztem przedszkolaków. Całe to zamieszanie może się tylko odbić na naszych dzieciach. Jeżeli tak ma być, to lepiej niech żłobka w Sejnach nie będzie - komentują sprawę sejnianie.


Konflikt zażegnać mają konsultacje, które od poniedziałku (9.04) odbywają się w sejneńskim Ratuszu. Spotkania z mieszkańcami prowadzą sprowadzeni z Poznania mediatorzy. Wynik rozmów poznamy jeszcze przed kwietniowym posiedzeniem rady miejskiej.


| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Ważą się losy sejneńskiej podstrefy SSSE

10.04.2018, 16:24

Firmy, które zgłosiły się do przetargu na uzbrojenie terenu inwestycyjnego, po raz drugi przedstawiły oferty znacznie przekraczające możliwości miejskiego budżetu.


30 mln zł na żłobki i kluby malucha - można zgłaszać wnioski

10.04.2018, 12:59

30 milionów złotych jest w tym roku na tworzenie żłobków i klubów malucha w województwie podlaskim. Trwa nabór wniosków do konkursu.


20-latek z Sejn oskarżony o napaść na nastolatkę

10.04.2018, 10:25

Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu Rejonowego Suwałkach akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi S. 20-latkowi z Sejn zarzuca, że siłą próbował zmusić 14-letnią suwalczankę, by poszła do jego mieszkania.


Powstanie nowy żłobek na blisko 200 miejsc w Białymstoku

29.03.2018, 15:06

Blisko dwieście miejsc dla maluchów znajdzie się w nowym żłobku, który do końca listopada ma być zbudowany w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Kult" Łukasza Orbitowskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok