Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Żłobek w Sejnach powstanie mimo protestów

Żłobek w Sejnach powstanie mimo protestów

autor: Marcin Kapuściński

8.05.2018, 09:55, akt. 10:07

Burmistrz Arkadiusz Nowalski zdecydował tak mimo wielu obaw, jakie sejnianie zgłosili w czasie konsultacji społecznych. Obawiają się, że miejsce dla 18 maluchów powstanie kosztem starszych dzieci.

Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień
Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień

Temat żłobka podzielił mieszkańców Sejn. Zdaniem Nowalskiego najlepszym dla niego miejscem jest budynek przedszkola. Takie rozwiązanie będzie jednak wymagało przeniesienia przedszkolaków do pomieszczeń w szkole podstawowej.

- Reprezentuję moich wyborców, a wiem że oni chcą żłobka. Jestem zdecydowany to zrobić i ponieść konsekwencje swojej decyzji. Dziś wielu młodych sejnian opuszcza miasto, bo nie ma z kim zostawić dzieci - mówi Arkadiusz Nowalski.

Żłobka w szkole nie chcą radni i część rodziców. Boją się, że sale dla maluchów powstaną w wyremontowanych niedawno klasach. Proponują, aby takie miejsce w budynku wygaszanego gimnazjum.

Spór jest tak gorący, że Nowalski poprosił o pomoc mediatorów z Poznania. Ci zorganizowali spotkania, gdzie sejnianie opowiadali o swoich zastrzeżeniach. Na biurko burmistrza trafiło ponad 100 ankiet.

- Obawy były różne, ale część z nich nie miała oparcia w rzeczywistości. Gdy przedstawię szczegółowy plan utworzenia żłobka, postaram się też rozwiać wszelkie wątpliwości mieszkańców - zapowiada Nowalski.

Burmistrz, aby spełnić obietnicę, musi się śpieszyć. Jeżeli nie zdąży utworzyć żłobka do końca wakacji, Sejny stracą prawie 370 tys. zł ministerialnej dotacji z programu Maluch+.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Spór o lokalizację miejskiego żłobka w Sejnach – pomogą mediatorzy

23.04.2018, 12:09

Mediatorzy pomogą w rozwiązaniu sporu o lokalizację miejskiego żłobka w Sejnach.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka
Aleksander Seredyński, fot. Encyklopedia Solidarności
24.01.2020, 12:46, akt. 12:53

Aleksander Seredyński - niedoceniony bohater


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok