Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Trasa Wschodnia nie szybciej niż w przyszłym roku

Trasa Wschodnia nie szybciej niż w przyszłym roku

autor: Marcin Kapuściński

8.05.2018, 11:14, akt. 11:20

Budowa dwóch kluczowych odcinków suwalskiej Trasy Wschodniej opóźni się o kilkanaście miesięcy. Firma, która realizuje inwestycję wstrzymała prace i nie odpowiada na próby kontaktu ze strony Ratusza. W związku z tym urzędnicy chcą poszukać innego wykonawcy.

Plac budowy Trasy Wschodniej - fot. Marcin Kapuściński
Plac budowy Trasy Wschodniej - fot. Marcin Kapuściński

Wschodnia obwodnica miasta podzielona została na kilka odcinków. Przetarg na budowę dwóch z nich wygrał warszawski Pribex. Firma zadeklarowała, że jesienią przejezdne będą odcinki łączące ulicę Pułaskiego z Północną oraz łącznik Sejneńskiej i Utraty, wraz z tunelem pod torami i mostem na Czarnej Hańczy.

Rzecznik suwalskiego Urzędu Miejskiego Kamil Sznel przyznaje, że roboty na placu budowy nie są prowadzone już od kilkunastu dni.

- Podjęliśmy decyzje, aby na tych dwóch odcinkach przeprowadzić szczegółowa inwentaryzację. Pozwoli ona określić, co zostało zrobione. Na tej podstawie chcemy rozliczyć się z wykonawcą. Potem najprawdopodobniej dojdzie do zerwania umowy - zapowiada.

Taka decyzja oznacza konieczność znalezienia firmy, która dokończy prace rozpoczęte przez Pribex. Wyłonienie następcy będzie jednak czasochłonne.

- Nowy przetarg potrwa co najmniej trzy miesiące. Oznacza to, że nowa firma wejdzie na teren budowy dopiero pod koniec wakacji. Przez to droga nie będzie ukończona jesienią, a dopiero w przyszłym roku - przewiduje Sznel.

Pribex ma problemy nie tylko w Suwałkach. Warszawski sąd rozpatruje już kilka wniosków o jego upadłość. Złożyły je firmy, którym spółka zalega z płatnościami.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Po kilku miesiącach sporu, suwalscy radni porozumieli się ws. nazw odcinków obwodnicy miasta

3.04.2018, 09:10

Wschodnia obwodnica Suwałk będzie miała patronów z dwóch różnych okresów historycznych. Północna jej część poświęcona będzie rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i Armii Krajowej. Południowa - urodzonej w Suwałkach Aleksandrze Piłsudskiej oraz rocznicy odzyskania niepodległości.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


KONKURS
Adam Kozłowski, fot. Irena Poczobut
25.02.2020, 12:33, akt. 12:35

Adam Kozłowski - muzyk z powołania


science photo, Fotolia.com
25.02.2020, 12:18, akt. 12:21

Pić czy nie pić wodę z kranu?fot. Archiwum
22.02.2020, 22:20, akt. 22:21

Zdarzyło się w tygodniuźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok