Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Służby zapewniają że Augustów to bezpieczne miejsce do odpoczynku

Służby zapewniają że Augustów to bezpieczne miejsce do odpoczynku

autor: Marta Sołtys

1.06.2018, 06:11

Podczas wakacji w Augustowie będzie bezpiecznie. Do takiego wniosku doszli przedstawiciele różnych służb na spotkaniu z burmistrzem miasta.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Jak mówi burmistrz Wojciech Walulik, miasto musi przygotować się na zapewnienie bezpieczeństwa około 100 tysięcy turystów. 

- Panowie stwierdzili, że są przygotowani do sezonu. Wzorem ubiegłych lat będą spełnione wszystkie standardy celem zapewnienia miłego i bezpiecznego pobytu dla turystów jak i mieszkańców. Miasto wspiera ich w różnoraki sposób, między innymi policję i straż pożarną. Także współpracujemy bardzo mocno.

W sezonie w Augustowie będą działały trzy kąpieliska. O bezpieczeństwo dba tu Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak mówi prezes jego augustowskich struktur - Marek Opolski , ratownicy muszą współpracować z policją i strażą pożarną. 

- Nasi ratownicy, którzy pełnią służbę na łodziach ratowniczych w chwili rozpoczęcia dyżurów zgłaszają się na Policję i do Państwowej Straży Pożarnej. Wtedy następuje bieżąca koordynacja działań. Jeśli chodzi o działania typu podniesienie przewróconej łodzi głównym koordynatorem jest wówczas ratownik. Natomiast jeżeli dojdzie już do jakiegoś nieszczęścia to wtedy koordynację działań przejmuje Policja lub Straż Pożarna.

Od 22 czerwca augustowskie służby wesprze dodatkowo 12 policjantów z Białegostoku. Będzie też więcej patroli miejscowej policji.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Urząd Miejski dofinansuje działania policji w Augustowie

28.05.2018, 10:40

5 tysięcy złotych na zwiększenie liczby patroli i 32 tysiące na zakwaterowanie białostockich policjantów - tyle w tym roku augustowska rada miasta przekaże policji.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska, fot. Iza Kosakowska
15.09.2019, 07:19, akt. 07:49

3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska
fot. archiwum
13.09.2019, 09:08

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok