Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prokuratura sprawdzi, czy przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Dowspudzie doszło do popełnienia przestępstwa

Prokuratura sprawdzi, czy przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Dowspudzie doszło do popełnienia przestępstwa

autor: Marcin Kapuściński

4.07.2018, 07:50, akt. 17:09

Centralne Biuro Antykorupcyjne ma wątpliwości, czy przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Dowspudzie, gmina Raczki, nie doszło do popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury.

Budynek oczyszczalni w Raczkach, fot. Marcin Kapuściński
Budynek oczyszczalni w Raczkach, fot. Marcin Kapuściński

Swoje postępowanie funkcjonariusze CBA prowadzili od lipca ubiegłego roku. W raporcie pokontrolnym wykazali, że w 2013 roku, w trakcie rozbudowy oczyszczalni, zmieniono projekt budowlany. Takie działanie ówczesnych władz gminy pozwoliło wykonawcy zaoszczędzić 295 tysięcy złotych. Ale urządzenia często się psuły i wymagały kosztownych napraw. 

Z czasem gmina zmuszona została do kolejnej przebudowy obiektu. Jej koszt wyniósł ponad 1,3 mln zł. Doniesienie trafiło do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, ale ta wyłączyła się ze sprawy. Wkrótce Prokuratura Regionalna w Białymstoku przekaże ją innym śledczym.

| red: mik, kap

ZOBACZ TEŻ:


Oczyszczalnia ścieków w Raczkach znowu wymaga remontu

11.03.2018, 12:45

Zmodernizowana pięć lata temu oczyszczalnia ścieków w Raczkach koło Suwałk znowu wymaga remontu. Jej kompleksowa przebudowa kosztowała wtedy ponad 3 mln zł. Dziś gmina dołożyć musi milion 400 tys. zł na zmianę rozwiązań, które w praktyce okazały się nieekonomiczne.


Region: 60 mln zł na ochronę środowiska nad Rospudą

7.02.2013, 15:57

60,7 mln zł trafiło do końca 2012 roku do pięciu gmin nad Rospudą na inwestycje w ochronę środowiska w ramach specjalnego programu ochrony wód tej rzeki i rozwoju gmin. Pieniądze wypłaca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok