Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sejny. Radni uważają, że burmistrz "szasta publicznymi pieniędzmi"

Sejny. Radni uważają, że burmistrz "szasta publicznymi pieniędzmi"

autor: Irena Poczobut

26.07.2018, 11:28, akt. 12:03

Wielu nieprawidłowości dopatrzyli się członkowie komisji rewizyjnej sejneńskiej rady miejskiej, którzy wczoraj (25.07) badali sprawę budowy w mieście stoczni.

Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień
Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień

Jak informowaliśmy, do inwestycji wciąż nie doszło. Komisja rewizyjna zastanawia się nad skierowaniem sprawy do prokuratury. Jednak burmistrz tego się nie obawia i uważa, że to radni zablokowali budowę. Komisja analizowała zgromadzoną w urzędzie dokumentację. Pod adresem burmistrza Arkadiusza Nowalskiego padały ostre słowa, sugerujące nawet działania korupcyjne. Zdaniem Zdzisława Rzepiejewskiego, członka komisji i zarazem przewodniczącego rady miejskiej, na potrzeby inwestora burmistrz zmienił cenę dzierżawy gruntów. 

Została około miliona zaniżona cena dzierżawy, była 35 zł mkw za metr, a burmistrz jednoosobowo obniżył ją do 6 groszy. To jest coś niesamowitego, to jest tak śmierdząca sprawa. Miasto straciłoby ogromne pieniądze. Co prawda stocznia nie powstała, ale burmistrz nie może jednoosobowo szastać publicznymi pieniędzmi 

— oburza się radny. Arkadiusz Nowalski przypomina, że kilka lat temu, za czasów jego poprzednika, stawki za dzierżawę gruntu były w Sejnach równie niskie. W przypadku stoczni chodziło też o to, aby nie zniechęcić inwestora. Niewiele to jednak dało. 

Z powodów leżących po stronie radnych, w chwili obecnej jest ona niemożliwa do realizacji. Dzięki radnym. Jestem przekonany, że wszystko trafi do odpowiednich organów, które wszystko wyjaśnią. Odpowiadam za wszystkie swoje decyzje. Po stronie miasta mamy do czynienia z rozdwojeniem jaźni. Burmistrz mówi, że chcemy przychylać nieba inwestorom, zapraszamy ich i chcemy ułatwiać im życie, po stronie radnych piętrzą się problemy. A inwestor ma do dyspozycji inne tereny.

Jak mówi burmistrz, przedsiębiorca wypowiedział umowę dzierżawy i przynajmniej na razie do inwestycji nie dojdzie. Ale członkowie komisji rewizyjnej Nowalskiemu nie ufają i domagają się, by przedstawił wypowiedzenie umowy. Mają też zastrzeżenia dotyczące ewidencjonowania pism wpływających do urzędu.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Sejny. Inwestor chcący zbudować stocznie, daje radnym ostatnią szansę

6.07.2018, 11:17

Inwestor, który chce w Sejnach zbudować stocznię, daje radnym kolejną szansę.


Burmistrz Sejn znowu nie dostał absolutorium za wykonanie budżetu

29.06.2018, 19:23

Burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku. Choć za udzieleniem absolutorium głosowało siedmiu radnych, to zabrakło jednego głosu, aby była to wymagana większość bezwzględna.


Sejny. Radni obawiają się że stocznia w mieście jednak nie powstanie

14.06.2018, 09:04

Sejneńscy radni domagają się od burmistrza pełnej korespondencji z augustowskim przedsiębiorcą, który na obrzeżach miasta chciał zbudować stocznię.


Sejny. Spór o pieniądze na mediatorów

4.06.2018, 07:27

Ponad 15 tysięcy złotych kosztowało sprowadzenie do Sejn mediatorów, którzy mieli pomóc rozstrzygnąć spór o lokalizację żłobka.


Burmistrz Sejn chce obwodnicy miasta

1.06.2018, 11:02

Władze Sejn starają się o obwodnicę. Liczą, że dzięki niej przez przejście graniczne w Ogrodnikach znów będą jeździć duże ciężarówki. Ma to sprawić, że miastem zainteresują się inwestorzy.


Sejny rezygnują z 1,4 mln zł dotacji na uzbrojenie strefy ekonomicznej

16.05.2018, 13:00

Pod znakiem zapytania stoją inwestycje w sejneńskiej podstrefie Suwalskie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Władze Sejn muszą bowiem zrezygnować z 1,4 mln zł dotacji na uzbrojenie terenu. Wszystko przez zbyt wysokie oferty firm budowlanych.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot: Archiwum
3.04.2020, 13:37, akt. 5.04.2020, 07:39

Zdarzyło się w tygodniufot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok