Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sąd ustali, czy suwalski sędzia był pod wpływem alkoholu już w czasie rozpraw

Sąd ustali, czy suwalski sędzia był pod wpływem alkoholu już w czasie rozpraw

autor: Marcin Kapuściński

7.08.2018, 06:59, akt. 20:35

Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym zbada, czy suwalski sędzia, który po pijanemu rozbił auto, był nietrzeźwy już w czasie prowadzonych rozpraw. Do tego czasu Waldemar M. został zwieszony w pełnieniu obowiązków. Nie kieruje też II Wydziałem Karnym Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Sąd Okręgowy w Suwałkach, fot. Anna Przybycień
Sąd Okręgowy w Suwałkach, fot. Anna Przybycień

Spowodował stłuczkę i uciekł z miejsca zdarzenia 

Sędzia Waldemar M. w piątek po południu (3.08) spowodował stłuczkę na skrzyżowaniu w Suwałkach. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ale po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany w Augustowie. Choć zasłaniał się immunitetem, został zbadany alkomatem, który wykazał 1,8 promila alkoholu. 

Sędzia Waldemar M. został zawieszony

Rzecznik prasowy suwalskiego sądu okręgowego w Suwałkach Marcin Walczuk poinformował, że wyciągnięto już wobec niego pierwsze konsekwencje.

Prezes Jacek Sowul zdecydował o natychmiastowym zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych na okres do jednego miesiąca. W tym czasie sąd dyscyplinarny podejmie decyzję w jego sprawie. W międzyczasie Waldemar M. złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego wydziału karnego - poinformował Marcin Walczuk.

Sędzia był pod wpływem alkoholu już w czasie rozpraw?

Marcin Walczuk przyznał, że tego dnia sędzia orzekał w sądzie okręgowym w trzech drobnych sprawach, które zakończyły się jeszcze przed południem. W jednej z nich uczestniczyli nawet obaj. Rzecznik nie potrafił odpowiedzieć, czy Waldemar M. już wtedy był pod wpływem alkoholu. Ustali to białostocka prokuratura regionalna.

To nie pierwsze spotkanie Waldemara M. z komisją dyscyplinarną. Sędzia kilka lat temu brał udział w gremium, które oceniało kandydaturę jego syna ubiegającego się posadę w sądzie w Olecku. Sąd Najwyższy uznał wtedy, że taka sytuacja jest nieetyczna i nie powinna mieć miejsca.

| red: kap, sk

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski sędzia zawieszony w pełnieniu obowiązków - prowadził auto pod wpływem alkoholu

6.08.2018, 11:06

Sędzia Suwalskiego Sądu Okręgowego Waldemar M. zawieszony w pełnieniu obowiązków. Nie pełni też już funkcji przewodniczącego II Wydziału Karnego tamtejszego sądu. To konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji drogowej.


Suwalski sędzia spowodował kolizję pod wpływem alkoholu

4.08.2018, 16:14

Sędzia suwalskiego sądu okręgowego spowodował kolizję pod wpływem alkoholu, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał niemal 1,8 promila alkoholu.

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


fot. Wojciech Szubzda
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna
74. rocznica Obławy Augustowskiej, fot. Marcin Kapuściński
9.07.2020, 12:54, akt. 10.07.2020, 12:56

Wkrótce 75. rocznica Obławy Augustowskiejfoto Anna Przybycień
9.07.2020, 11:20, akt. 12:52

Koncert zamiast Suwałki Blues Festiwal

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok