Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sukcesy kajakarzy z augustowskiej Sparty

autor: Marta Sołtys

30.08.2018, 11:13, akt. 31.08.2018, 07:59

Sierpień był udanym miesiącem dla kajakarzy ze Sparty Augustów

Sukcesy augustowskich kajakarzy - relacja Marty Sołtys

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mikołaj Walulik i Łukasz Barszczewski zdobyli dwa medale: na dystansie K2 500 m zajęli trzecie miejsce, a w wyścigu na 5000 metrów byli drudzy. Z kolei na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski juniorki starsze Aleksandra Twardowska i Faustyna Skorupa zajęły szóste miejsce na 500 m, siódme na 1000 i piąte na 5 km. Złoto na mistrzostwach Polski seniorów wywalczyła natomiast Edyta Dzieniszewska. Od następnego roku augustowscy kajakarze będą mieli jeszcze lepsze warunki do trenowania. Już jesienią ma bowiem zakończyć się budowa bazy kajakarskiej.

| red: mik

Przez dziesięć lat przepłynęło nim kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy nie tylko wiosłowali, ale też odmawiali różaniec. Mowa o szlaku kajakowym „Tajemnice zawierzenia”, biegnącym trasą, którą przed laty przemierzał Karol Wojtyła.

Augustów: Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance

11.07.2015, 15:22

13 bolidów ściga się w Augustowie w Mistrzostwach Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance.