Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Gdzie będzie augustowski dworzec autobusowy?

Gdzie będzie augustowski dworzec autobusowy?

autor: Marcin Kapuściński

28.09.2018, 10:56, akt. 11:07

Władze Augustowa i zarząd województwa podlaskiego wciąż nie ustalili, skąd odjeżdżać będą autobusy PKS oraz innych firm, czyli — gdzie będzie znajdował się dworzec. Na razie do porozumienia jest daleko, bo koncepcje prezentowane przez obie strony są rozbieżne.

Dworzec autobusowy w Augustowie, fot. Monika Kalicka
Dworzec autobusowy w Augustowie, fot. Monika Kalicka

Pochodzący z Augustowa członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk uważa, że urząd miejski za mało angażuje się w rozwiązanie problemu. 

Proponowałem, abyśmy zbudowali centrum przesiadkowe. Umożliwiałoby ono mieszkańcom i turystom korzystanie z usług wszystkich przewoźników. Tu dobry jest przykład Suchowoli, gdzie się to udało. Na taką propozycję nie ma jednak reakcji władz miasta. 

Z takim pomysłem nie zgadza się burmistrz Wojciech Walulik. Jego zdaniem rozwiązanie przyniesie więcej problemów niż korzyści. 

Decyzje urzędu marszałkowskiego są dla mnie niezrozumiałe. Uczniowie i starsze osoby nie będą przecież dojeżdżać dodatkowo komunikacją miejską z peryferii. Grunt, gdzie kiedyś był dworzec- został sprzedany, a ja się pytam: gdzie są pieniądze i kiedy wrócą do Augustowa. Czekam na konkretną propozycję z Białegostoku. 

Augustowski dworzec PKS Nova sprzedała w czerwcu za 2,3 mln zł. Nabywca planuje tam budowę dużej kamienicy. Prace mają się rozpocząć w wakacje przyszłego roku. Do tego czasu samorządowcy muszą znaleźć miejsce, gdzie usytuują nowe przystanki.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Po wielu nieudanych przetargach, sprzedano dworzec autobusowy w Augustowie

7.06.2018, 16:03

Po roku i pięciu nieudanych próbach sprzedaży, udało się znaleźć nabywcę dworca autobusowego w Augustowie.


Dworzec w Suwałkach pozostanie w obecnym miejscu. Ciekawe tylko, na jak długo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

28.05.2018, 14:33

Najpierw podlegająca samorządowym władzom województwa spółka PKS Nova podjęła bulwersującą decyzję o przeniesieniu poczekalni i kas biletowych z suwalskiego dworca do pobliskiego małego budyneczku, a w miniony piątek oznajmiła światu, że wraca w poprzednie miejsce. I to ma być wielki sukces.


Kasy biletowe na dworcu PKS w Suwałkach wrócą dopiero 7 czerwca

25.05.2018, 19:45

Jeszcze przez dwa tygodnie pasażerowie w Suwałkach skazani będą na ciasną poczekalnię przy dworcu PKS. Dopiero 7 czerwca kasy biletowe mają wrócić tam, skąd usunięto je pod koniec marca.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


No Logo na żywo w studiu Rembrandt
Źródło: KPP w Sejnach
19.11.2019, 08:07, akt. 16:30

Sejny. Satanistyczne symbole na cmentarzu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok