Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Płoty przy dogach i zmiana nazwy województwa, to niektóre postulaty kandydata na na radnego wojewódzkiego - Jerzego Ząbkiewicza

Płoty przy dogach i zmiana nazwy województwa, to niektóre postulaty kandydata na na radnego wojewódzkiego - Jerzego Ząbkiewicza

autor: Areta Topornicka

10.10.2018, 11:12, akt. 11:17

Zmianę nazwy województwa podlaskiego na białostockie, druciane płoty przy drogach mające chronić zwierzynę leśną oraz dokładną analizę wydatków z wojewódzkiego budżetu zapowiada Jerzy Ząbkiewicz — jedynka listy Kukiz'15 do sejmiku w okręgu suwalskim.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Podczas wczorajszej (9.10) konferencji prasowej Ząbkiewicz zwrócił uwagę m.in. na to, jak w woj. podlaskim rozdysponowano środki na komunikację pozamiejską.

- Dla potrzeb usprawnienia komunikacji pozamiejskiej w Suwałkach z budżetu marszałkowskiego przeznaczono 300 tys. zł, dla Łomży podobnie, a dla Białegostoku 9,5 mln zł. Nasuwa się pytanie, gdzie byli nasi przedstawiciele w sejmiku samorządowym. Jak można było takie coś przepuścić. Wiem, jak śledzić przepływ środków w budżecie marszałkowskim, więc mi tam nie ujdzie nic. Będę patrzył, na co i po co wydaje się środki.

Jerzy Ząbkiewicz chce też zająć się zagrożeniem, jakie na drogach powodują zwierzęta.

- Bardzo często dochodzi do tragicznych wypadków na drogach wojewódzkich. W wypadkach tych biorą udział zwierzęta i ludzie. Moja propozycja będzie taka, żeby wnieść postulat ogrodzenia tych pasów drogowych przed zwierzętami leśnymi.

Kandydat proponuje także zmianę obecnej nazwy województwa. Przypomina, że Suwalszczyzna nigdy nie była częścią regionu zwanego Podlasiem.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Na przebierańców trzeba uważać. Felieton

8.10.2018, 10:53

"Na przebierańców trzeba uważać" - powiedział w sobotę w Lublinie premier Mateusz Morawiecki. No i trafił w dziesiątkę. A mówił o tych, co startują z niby apolitycznych komitetów wyborczych, a tak naprawdę reprezentują różne ugrupowania — nawet jeśli formalnie nie są ich członkami. O tym w felietonie Tomasza Kubaszewskiego.


Znamy już wszystkich kandydatów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydenta Suwałk

27.09.2018, 06:29

Grzegorz Gorlo w Suwałkach i Marcin Kleczkowski w Augustowie, to kolejni zarejestrowani kandydaci na funkcje prezydenta oraz burmistrza miasta.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wybory 2019


Fotolia.com
19.09.2019, 09:18, akt. 09:21

Lipsk stawia na ekologiczne rozwiązania
fot. Krzysztof Pochodowicz
18.09.2019, 10:24, akt. 14:57

Na suwalskim wysypisku przybywa śmieci


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok