Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nasze Miasto chce by Augustów był bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym

Nasze Miasto chce by Augustów był bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym

autor: Marta Sołtys

12.10.2018, 12:12, akt. 12:22

Augustów będzie przyjazny dla wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Taką obietnicę złożyło na wczorajszej (11.10) konferencji ugrupowanie Nasze Miasto.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

W Augustowie nadal jest wiele barier, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie osób poruszających się na wózkach oraz kobietom z dziećmi. Jak mówi kandydatka do rady miasta — Elżbieta Zarzecka, trzeba to zmienić.

- Widzę jak wiele jest obok nas barier, które ciężko pokonać osobom poruszającym się na wózku. To chociażby brak podjazdów do sklepów czy budynków administracji. Ogromnym problemem są też przejścia dla pieszych. Proponujemy utworzenie siłowni plenerowych, które byłyby dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nasze Miasto zamierza dostosować budynek, w którym mieści się Przedszkole nr 3 do potrzeb uczących się w nim niepełnosprawnych dzieci. Obiecuje również uruchomienie Augustowskiego Programu Senioralnego. W ramach powstałyby Dom Seniora oraz tak zwany Zegarek Życia. Kandydat na burmistrza — Mirosław Karolczuk zaznacza, że sporego wsparcia wymaga też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Proponujemy rozwiązanie problemów lokalowych placówek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mam na myśli świetlice dla dzieci z rodzin wieloproblemowych, punkt sanitarny z węzłem sanitarnym i ogrzewalnią oraz kolejne mieszkania chronione.

Kandydaci zapowiedzieli także większe wsparcie dla organizacji pozarządowych. Wynosiłoby ono 3% miejskiego budżetu, czyli ok. 4 miliony złotych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Nowoczesna gospodarka i prężnie rozwijająca się turystyka. To zdaniem Naszego Miasta mogłoby przyczynić się do rozwoju Augustowa

10.10.2018, 11:21

Kandydaci obiecują m.in. przyśpieszenie procedury zmieniania planów zagospodarowania przestrzennego — tak by można było prężnie rozbudowywać miasto, a przepisy stały się bardziej czytelne.


ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok