Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy będzie droga dojazdowa do powstającego budynku Urzędu Gminy w Augustowie?

Czy będzie droga dojazdowa do powstającego budynku Urzędu Gminy w Augustowie?

autor: Marta Sołtys

18.10.2018, 12:34, akt. 13:18

Mieszkańcy gminy oraz niektórzy radni obawiają się, że dojazd do urzędu będzie utrudniony.

Fotolia.com
Fotolia.com

W planie dojazd wyznaczono bezpośrednio z ulicy Mazurskiej. Nie zezwoliła na to jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, uznając, iż w tym miejscu byłoby za dużo zjazdów na poboczne działki. 

Sytuacją zaniepokojony jest radny Michał Szczepański, który uważa, że gmina powinna budować swoją siedzibę w innym miejscu. Wówczas problemu można by uniknąć. 

Mnie dziwi, kto w ogóle wydał pozwolenie na budowę takiego budynku, pomimo tego, że wszyscy wiedzą, że na tę chwilę nie ma tam dojazdu. Na czas budowy dojazd jest przez plac zaprzyjaźnionej firmy. Natomiast według planów, jak udało mi się dowiedzieć, dojazd chcą wyznaczyć przez chodnik, którego kawałek będzie dorobiony. Koszty tego będziemy ponosić my jako mieszkańcy. 

Obecnie dojazd do urzędu zaplanowano po biegnącej wzdłuż ulicy Mazurskiej drodze prowadzącej do sąsiednich posesji, co nie podoba się ich właścicielom. Wójt gminy Zbigniew Buksiński uspokaja i mówi, że to tylko tymczasowe rozwiązanie. Gmina wszczęła już procedurę tworzenia nowej drogi z drugiej strony budynku. 

Za rok albo dwa będziemy dojeżdżać od nowej ulicy, bodajże Siewnej, która się znajduje za myjnią. Grunt jest już wykupiony i myślę, że wspólnie z miastem zrealizujemy tę inwestycję. 

Do nowej siedziby Urząd Gminy Augustów ma przenieść się na początku 2019 roku. Znajdą się tam wszystkie gminne instytucje.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustowska młodzież coraz bardziej angażuje się w wybory samorządowe

11.10.2018, 11:30

Będą to pierwsze wybory w ich życiu. W minionym tygodniu uczniowie miejscowych liceów zorganizowali debaty, na które zaprosili kandydatów do rady miejskiej oraz rady powiatu.


Szybka gazyfikacja miasta będzie najważniejszym zadaniem, które obiecuje zrealizować komitet Augustów Miastem Suwerena

8.10.2018, 12:41

Podczas wczorajszej (7.10) konwencji wyborczej kandydaci do rady miasta przedstawili swój program wyborczy.


Czy Augustów utraci status uzdrowiska?

2.10.2018, 10:25

Istnieje takie ryzyko, bo pod koniec kwietnia tracą ważność obecne pozwolenia. Aby utrzymać uzdrowiskowy status, miasto musi wykazać, iż wydobywa borowinę. A pracę nad tym nawet się jeszcze nie rozpoczęły.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!
Fot. Archiwum
25.09.2020, 13:05, akt. 13:06

Zdarzyło się w tygodniuCzesław Renkiewicz, fot. Marcin Kapuściński
24.09.2020, 16:44, akt. 17:24

Prezydent Suwałk zakażony koronawirusem

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok