Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W drugiej turze wyborów w Augustowie obecny burmistrz zmierzy się ze swoim byłym zastępcą

W drugiej turze wyborów w Augustowie obecny burmistrz zmierzy się ze swoim byłym zastępcą

autor: Marta Sołtys

2.11.2018, 10:47, akt. 10:52

Wojciech Walulik i Mirosław Karolczuk, powalczą o najważniejsze stanowisko w Augustowie.

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda

Obaj deklarują się jako kandydaci bezpartyjni. Walulik, reprezentujący Porozumienie Samorządowe - Dobry Wybór, uzyskał niespełna dwa tygodnie temu 3671 głosów, czyli nieco ponad 32 procent. Podczas kampanii powoływał się na swoje osiągnięcia w mijającej kadencji. Jego sztandarowe hasło to: „Dotrzymuję słowa”. Burmistrz obiecuje kontynuację dotychczasowych działań.

- Uważam, że jestem osobą wiarygodną. Przez cztery lata pokazałem, że potrafię ciężko pracować. W nowej kadencji mam zamiar przede wszystkim doprowadzić do budowy parku zdrojowego, kontynuować program budowy ulic, dalej rozwijać augustowską podstrefę ekonomiczną, wprowadzić ekologiczny transport i oświetlenie oraz szerokopasmowy internet. Zamierzam sfinalizować przeniesienie urzędu miasta. Wiem, co chcę zrobić i co najważniejsze — wiem, skąd wziąć na to pieniądze.

Mirosław Karolczuk — kandydat ugrupowania Nasze Miasto w I turze uzyskał 24,6 procent głosów, o 872 mniej od Walulika. W swojej kampanii kierował się hasłem: ”Miasto, to jego mieszkańcy”. Kandydat zapowiada duże zmiany, które wpłyną na szybki rozwój Augustowa. M.in. ma zamiar wspierać organizacje pozarządowe i zmniejszyć biurokrację w ratuszu. Zapowiada też, że nie będzie prowadził polityki w szkołach.

- Jestem człowiekiem współpracy i kompromisu. Zaoferowałem po pierwszej turze współpracę ponad podziałami. Chcę, żeby moje projekty były takimi, które każdy będzie mógł poprzeć. Stawiam na inwestycje. Dwie rzeczy są najważniejsze: dokończenie programu budowy ulic miejskich i pełne zagospodarowanie augustowskiej strefy aktywności gospodarczej. Ale pomysłów jest dużo więcej. Znalazłem już na nie częściowe sfinansowanie.

Mirosława Karolczuka poparli wojewódzki szef Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Jurgiel, przewodniczący powiatowych struktur tej partii Marcin Kleczkowski i związany z Polskim Stronnictwem Ludowym członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk. Z kolei nowo wybrany radny sejmiku Romuald Łanczkowski z PiS opowiedział się za Wojciechem Walulikiem.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Walulik — urzędujący burmistrz Augustowa oraz jego były zastępca Mirosław Karolczuk spotkają się w II turze wyborów

23.10.2018, 10:57

W pierwszej burmistrza uzyskał 32,32% głosów. Jak przyznaje, cieszy się, że mimo sporych trudności, z jakimi borykał się przez ostatni rok, mieszkańcy po raz kolejny mu zaufali.


ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok