Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Rodzina i prokuratura chcą wyższej kary dla sprawcy wypadku w Suwałkach

Rodzina i prokuratura chcą wyższej kary dla sprawcy wypadku w Suwałkach

autor: Irena Poczobut

20.11.2018, 10:34, akt. 15:59

Na rok więzienia skazał suwalski sąd rejonowy Pawła T., który dwa lata temu doprowadził do wypadku, w którym zginęła jego 27-letnia pasażerka. Z wyrokiem nie zgadza się rodzina kobiety i prokuratura. Zapowiadają odwołanie się od wyroku.

fot. KMP Suwałki
fot. KMP Suwałki

Rok to za mało? - relacja Ireny Poczobut

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do zdarzenia doszło w lipcu 2016 roku na ulicy Utrata w Suwałkach. Paweł T. jadąc fordem mustangiem z prędkością 140 km/h, zderzył się z ciężarówką. Jadąca z nim Martyna S., trafiła do szpitala, gdzie niedługo później zmarła. 

Rzecznik prasowy Sądu Rejonowego Marcin Walczuk wyjaśnia, że wyrok jest tak niski, bo sędzia Tomasz Szeligowski w zachowaniu sprawcy dopatrzył się okoliczności łagodzących. 

- Oskarżony wykazał się skruchą. Zrozumiał swoje nieprawidłowe zachowanie. Pracuje i kontynuuje prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Sąd wziął też pod uwagę, że jest młodym człowiekiem. Ojciec kobiety nie wierzy w skruchę obwinionego. Wraz z rodziną wnioskował, aby Pawła T. skazać na 5 lat pozbawienia wolności. 

- W kontaktach z nami zachowuje się bardzo butnie. Nie było żadnych przeprosin. Co więcej, daje się nam odczuć, że wina jest po naszej stronie. Do apelacji przymierza się również Prokuratura Rejonowa, która w czasie pierwszego procesu domagała się 2,5 roku więzienia. Tym razem śledczy chcą wnioskować o wyższą karę.

| red: mik, mag, ary

ZOBACZ TEŻ:


Śmiertelny wypadek w miejscowości Pawłówka k. Sejn

13.11.2018, 17:24

Śmiertelny wypadek w miejscowości Pawłówka niedaleko Sejn. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe - volkswagen golf i mazda.


Dwa wypadki na Suwalszczyźnie

13.11.2018, 09:03

Najpierw na oświetlonym przejściu dla pieszych w Sejnach potrącony został mężczyzna. Kilka godzin później na prostej drodze w Gawrych Rudzie do rowu wjechało audi z trzema młodymi osobami.


Zmarł rowerzysta, który w okolicach Suwałk wpadł pod koła samochodu

2.10.2018, 13:01

Nie żyje 72-letni rowerzysta, którego w poniedziałek (1.10) w okolicach Suwałk potrącił samochód. Mężczyzna zmarł w szpitalu.


Mniej wypadków na Suwalszczyźnie

1.10.2018, 07:35

O połowę mniej niż w ubiegłym roku wypadków drogowych odnotowała policja w okresie wakacji na terenie powiatu suwalskiego. Jedynie liczba kolizji utrzymuje się na tym samym poziomie — w wakacje wyniosła 260.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok