Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przejechali ponad 3,5 tysiąca kilometrów, aby przywieźć chorym dzieciom prezenty prosto od Świętego Mikołaja

Przejechali ponad 3,5 tysiąca kilometrów, aby przywieźć chorym dzieciom prezenty prosto od Świętego Mikołaja

autor: Marta Sołtys

26.11.2018, 10:48, akt. 11:11

9 wolontariuszy biorących udział w akcji "Kierowcy Dzieciom" wyruszyło w podróż do Laponii. Zawieźli listy od dzieci między innymi z Augustowa, a przywieźli podarunki dla niepełnosprawnych oraz najmłodszych pacjentów oddziału onkologicznego ze szpitala dziecięcego w Białymstoku.

zdj. Małgorzata Chełmińska
zdj. Małgorzata Chełmińska

Prezenty od Świętego Mikołaja - relacja Marty Sołtys

Jak mówi uczestniczka wyprawy, mieszkanka Augustowa Małgorzata Chełmińska, wyjazd był tylko częścią całorocznych działań.

- W ramach akcji "Kierowcy Dzieciom" chcemy, aby dzieciaki były bezpieczne na drodze. Wspieramy tych kierowców, którzy rozpoczęli akcję w internecie pod nazwą „Nie jestem sową, nie widzę po zmroku”. Każde dziecko dostanie worek z odblaskiem. Współpracujemy także ze stowarzyszeniem Decybelek z Białegostoku, które wspomaga dzieci niesłyszące i niedosłyszące.

Podczas wizyty u Świętego Mikołaja, wolontariusze z Polski zwiedzili m.in. jego dom, mieli okazję przyjrzeć się elfom czy też reniferom. Najważniejsze było jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem i odebranie od niego prezentów.

- Mikołaj wyszedł do nas ze swego domu i zapakował część prezentów w kartony. My je wsadziliśmy do samochodów, którymi wróciliśmy. Część jeszcze jedzie. Święty Mikołaj pięknie się nauczył i powiedział do nas: „dzień dobry”. Wygląda dokładnie tak, jak go sobie wyobrażaliśmy. Jest przemiłą, bardzo ciepłą i uśmiechniętą osobą. Z ogromnym przejęciem słuchał tych listów.

Część przywiezionych prezentów Święty Mikołaj ma wręczyć osobiście 2 grudnia.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Młodzi piłkarze z Grodna zwyciężyli w prologu mikołajkowych zawodów w Suwałkach

17.12.2016, 08:54

Biełkard Grodno wygrał Prolog Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej w Suwałkach. Na miejscu drugim uplasowała się Jagiellonia Białystok.


Suwałki: Spotkanie z Mikołajem

6.12.2012, 17:24

Były słodycze i drobne upominki dla dzieci - do Suwałk psim zaprzęgiem z dalekiej Laponii przyjechał Święty Mikołaj.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok