Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Zabytkowa kamienica przy ul. Wojska Polskiego 1 w Augustowie, w której znajduje się MOPS, jest w bardzo złym stanie technicznym

Zabytkowa kamienica przy ul. Wojska Polskiego 1 w Augustowie, w której znajduje się MOPS, jest w bardzo złym stanie technicznym

autor: Marta Sołtys

26.11.2018, 11:39, akt. 11:49

Budynek jest wyeksploatowany. Tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Aby dalej mógł funkcjonować tu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, należy opróżnić mieszkania na najwyższym piętrze. Odciąży to drewniane stropy gmachu. Miasto musi więc znaleźć lokale zastępcze. Jak zapewnia burmistrz Mirosław Karolczuk, sprawa ta już została rozwiązana.

- Trzy mieszkania muszą zostać opróżnione. Rozmawiałem już z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego oraz z panią prezes Kodremu. Chcemy zaoferować tym lokatorom inne mieszkania, będące w zasobach Kodremu. Z tego, co wiem, to nawet jeden z lokali jest już pusty. Musimy również opuścić jedno pomieszczenie, które jest wykorzystywane jako składzik.

Natomiast Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej musi działać w tym miejscu przynajmniej przez rok. Dopiero wówczas będzie mógł przenieść się do budynku, w którym aktualnie mieści się urząd miasta. Ten z kolei zostanie przeniesiony do wyremontowanego gmachu po byłym gimnazjum nr 1 przy ulicy Młyńskiej 35. Co wówczas stanie się z zabytkową kamienicą przy Wojska Polskiego 1, jeszcze nie wiadomo. Koszt wyremontowania obiektu może znacznie przekroczyć finansowe możliwości miasta.

- Szczególnie drewniane stropy górnej kondygnacji są nadmiernie obciążone. Budynek ma sporo różnych mankamentów. Składa się z dwóch części. Najpierw powstała część przy ulicy Skorupki, a dopiero później została dobudowana część od ulicy Wojska Polskiego. Fundamenty powstały na polnych kamieniach. Nie są one zbyt dobrze umocowane. Należy więc zadbać o to, by pracujące w tym budynku osoby były bezpieczne.

Burmistrz zapewnia, że po opróżnieniu ostatniego piętra budynku, nie będzie już żadnego zagrożenia dla pracowników oraz petentów MOPS-u.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustów. Gruntowna modernizacja dwóch odcinków ulic

16.11.2018, 10:43

Nowa jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa oraz parking w sąsiedztwie Kaplicy Klęczącego Pana Jezusa. Tak wygląda po remoncie augustowska ulica Głowackiego. Wczoraj (15.11) została oficjalnie oddana do użytku.


Augustów przygotowuje się do Bożego Narodzenia

15.11.2018, 14:35

Trzymetrowa bombka, duża fioletowa choinka oraz dziesiątki innych ozdób. Na ponad miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia augustowski Ratusz ma już plan, jak wyglądać będą dekoracje w centrum i na głównych ulicach.


Augustów. Wyprawka książkowa dla trzylatków

8.11.2018, 11:15

Projekt „Mała książka — wielki człowiek” ma zachęcić dzieci do czytania i poznawania świata poprzez lekturę.

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiufot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?

Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok