Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni chcą by miasto przeznaczało większe środki na lokalny sport

Augustowscy radni chcą by miasto przeznaczało większe środki na lokalny sport

autor: Marcin Kapuściński, Marta Sołtys

29.11.2018, 12:36, akt. 13:33

Zdaniem części radnych 190 tysięcy złotych, które teraz urząd wydaje na sport, nie wystarcza na podstawowe potrzeby klubów. Radni domagają się podniesienia dofinansowania do 500 tysięcy złotych.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Augustowscy radni chcą by miasto przeznaczało większe środki na lokalny sport - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak mówi radny i jednocześnie prezes Klubu Sparta Augustów, Adam Sieńko, już od dawna kluby bezskutecznie zabiegają o dodatkowe pieniądze.

- Ta kwota nie zabezpiecza normalnego funkcjonowania Sparty. Wiem, że również inne kluby borykają się z ogromnymi problemami. Jeżeli my nie podniesiemy tej kwoty, to postawimy je w bardzo trudnej sytuacji. Sparty nie stać na finansowanie trenerów. Do tej pory udawało się nam zapewnić wszystkie wyjazdy, ale rzutuje to na finansowy wynik klubu. Tak dalej być nie może, że my kolejny rok rolujemy koszty na następne miesiące z obietnicą, że ktoś nam coś dorzuci.

Podczas sesji radni nie przychylili się do wniosku Adama Sieńki. Michał Kotarski z urzędu miasta twierdzi, że samorząd nie ma obowiązku bezpośredniego finansowania klubów sportowych, ponieważ nie jest ani ich prawnym właścicielem, ani nawet zarządcą.

- Musimy działać zgodnie z prawem. Roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi zleca powierzenie pewnych zadań w ramach otwartych konkursów ofert. W ustawie jest jednoznacznie zapisane, że podmiot nie może dawać pieniędzy na działalność klubu, czyli np. prąd, zatrudnienie itd. My możemy zlecić konkretne zadanie, np. szkolenie młodzieży i wówczas miasto przeznacza na to środki finansowe.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zadeklarował, że sprawą wkrótce się zajmie. Jednym z pomysłów na rozwiązanie problemu może być podjęcie zaproponowanej na sesji uchwały o sporcie.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustowscy radni odrzucili skargę mieszkańców na dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Andrzeja Zarzeckiego

28.11.2018, 13:04

Dotyczyła ona niewłaściwego, zdaniem augustowian, prowadzenia ośrodka oraz zakłócania spokoju przez działanie tymczasowego lodowiska.


Będą opóźnienia przy budowie hali sportowej w Suwałkach

27.11.2018, 10:43

Inwestycja zakończy się kilka miesięcy później niż początkowo planowano. Wszystko wskazuje też na to, że będzie również droższa.


Od września w Augustowie będzie działała druga klasa sportowa

20.06.2018, 10:09

Została utworzona dzięki współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Technik Augustów.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok