Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Burmistrz Augustowa rozpoczął reorganizację urzędu miasta. Niektórzy stracili pracę

Burmistrz Augustowa rozpoczął reorganizację urzędu miasta. Niektórzy stracili pracę

autor: Marta Sołtys

5.12.2018, 08:49, akt. 13:52

Mirosław Karolczuk zwolnił z pracy kilku urzędników, a przywrócił zwolnionych przez swojego poprzednika Wojciecha Walulika.

fot. Tomasz Kubaszewski
fot. Tomasz Kubaszewski

Mirosław Karolczuk tłumaczy, że zrobił to po dokładnej analizie pracy ratusza.

- Część tych zmian jest odwróceniem tego, co było przeprowadzone w urzędzie przez mojego poprzednika. Jedno z takich działań, to utworzenie tak zwanego „super wydziału”. Większość tych zmian cofnąłem poprzez ponowne powołanie zlikwidowanych wydziałów. Wiązało się to również z likwidacją niektórych stanowisk. Nastąpiło także przekazanie części zadań na zewnątrz. Spowodowało to, że niektórym osobom podziękowałem za dalszą współpracę.

Reorganizacja objęła wydział inwestycji, urbanistyki i gospodarki nieruchomościami, z pracy zwolniono kierownik dawnego wydziału gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska oraz kilku innych urzędników. Wrócili natomiast prawnicy Beata Kormelius i Sebastian Piekarski oraz Magdalena Sokołowska, która ponownie kieruje wydziałem inwestycji.

- Poprzednio pracująca pani kierownik wydziału inwestycji była w sporze sądowym z burmistrzem miasta. Ja przed sądem podpisałem ugodę z tą panią, przywracając ją do pracy. Obaj prawnicy złożyli wymówienia. Tutaj nie było żadnych zwolnień. Obsługa prawna musi być na miejscu. W związku z tym pani Beata Kornelius, jak i pan Sebastian Piekarski zostali przeze mnie zatrudnieni.

Burmistrz zapowiada, że to nie koniec zmian kadrowych. Na razie wciąż nie ujawnia, kogo chce powołać na stanowisko swojego zastępcy.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk ogłosi konkursu na stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

27.11.2018, 09:21

W ubiegłym tygodniu burmistrz odwołał z tej funkcji Wojciecha Krzywińskiego. Przedsiębiorstwem kierował on raptem od sierpnia. Powołał go poprzedni burmistrz — Wojciech Walulik.


Wojciech Krzywiński nie jest już prezesem MPEC-u w Augustowie

23.11.2018, 09:14

Burmistrz Mirosław Karolczuk odwołał prezesa oraz członków rady nadzorczej przedsiębiorstwa i powołał nowych.


Mirosław Karolczuk objął urząd burmistrza Augustowa

20.11.2018, 11:04

Przygotowanie przeprowadzki Ratusza do nowego budynku oraz przywrócenie pełnej obsady w urzędzie. To pierwsze sprawy, którymi zajął się nowy burmistrz Augustowa.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok