Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Najlepsze Liceum im. Konopnickiej i Zespół Szkół nr 4

Najlepsze Liceum im. Konopnickiej i Zespół Szkół nr 4

autor: Irena Poczobut

11.01.2019, 11:43, akt. 20:21

Niemal wszystkie szkoły średnie Suwalszczyzny spadły w najnowszym, odnoszącym się do 2018 roku, rankingu miesięcznika „Perspektywy”, w którym ocenia się przede wszystkim wyniki matur oraz sukcesy uczniów na olimpiadach.To najbardziej miarodajne tego typu zestawienie w naszym kraju.

for. Marta Sołtys
for. Marta Sołtys

W kategorii liceów najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W województwie podlaskim zajęło 5 miejsce, a w kraju - 154, czyli nieco gorzej niż przed rokiem. 

Jednak według autorów rankingu, to i tak dobrze, bo wszystkie placówki znajdujące się w pierwszej dwusetce otrzymały "Złotą Tarczę". Jak podkreśla dyrektor szkoły — Dorota Jabłońska, to z jednej strony potwierdzenie wciąż wysokiego poziomu nauczania, a z drugiej impuls do zmian.

To dla nas bardzo dobra wiadomość, ponieważ przechodzimy proces autoryzacji programu matury międzynawowej i ten sukces nap weno nam pomoże. W rankingu „Perspektyw” brane są pod uwagę matury, a to jest bardzo trudny proces, wymagający ogromnego zaangażowania i nauczycieli pasjonatów. Pracuję nad tym, aby zmotywować nauczycieli, również poprzez bodźce finansowe i nagrody do bardziej wytężonej pracy z maturzystami i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej — dodaje Dorota Jabłońska.

Wśród szkół zawodowych najlepiej wypadło technikum funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach. Jak mówi dyrektor placówki — Beata Muszyńska, to ważne wyróżnienie.

Ten ranking potwierdza, że pracujemy rzetelnie, ale mamy też świadomość, że na pracę szkoły składają się nie tylko wyniki egzaminów, które są brane pod uwagę w rankingu. Podejmujemy wiele różnych działań, które nie zawsze są brane pod uwagę w rankingach. Nasza szkoła bierze udział w licznych prestiżowych konkursach, które w tym rankingu akurat nie mieszczą się, ale mają zasięg ogólnopolski — komentuje Beata Muszyńska.

Wśród techników suwalska placówka zdetronizowała najlepiej od lat wypadające w tego typu zestawieniach Augustowskie Centrum Edukacyjne.

Natomiast wśród liceów Suwalszczyzny na drugim miejscu znalazł się "ogólniak" z Puńska, natomiast na trzecim — I Liceum Ogólnokształcące z Augustowa. Największy spadek w stosunku do ubiegłorocznego rankingu odnotowało III LO w Suwałkach, było na 260 pozycji w kraju, obecnie znajduje się na 360. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Spadek w rankingu suwalskiej PWSZ

30.05.2018, 11:26

Dopiero 16 miejsce zajęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach w rankingu miesięcznika "Perspektywy". To spadek w stosunku do poprzednich lat.


Kraj: Licea nr 1 w Białymstoku, Łomży i Suwałkach najlepsze według rankingu Perspektyw

14.01.2015, 07:52

I LO w Białymstoku jest najwyżej notowaną szkołą z województwa podlaskiego w najnowszym rankingu miesięcznika Perspektywy.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedorukafot. Adam Dąbrowski
27.01.2020, 17:50, akt. 17:56

Na Suwalszczyźnie pojawił się bocianfot. Archiwum
25.01.2020, 13:48, akt. 13:49

Zdarzyło się w tygodniuAleksander Seredyński, fot. Encyklopedia Solidarności
24.01.2020, 12:46, akt. 12:53

Aleksander Seredyński - niedoceniony bohater

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok