Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Szykują się zmiany w strefie płatnego parkowania w Suwałkach

Szykują się zmiany w strefie płatnego parkowania w Suwałkach

autor: Areta Topornicka

22.01.2019, 07:52, akt. 18:50

Jedna ulica zostanie wyłączona ze strefy płatnego parkowania. Skrócony ma być też czas obowiązywania opłat.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Zmian można dokonać, bo umowa z dotychczasowym operatorem obsługującym strefę dobiega końca. W suwalskiej radzie miejskiej powstał specjalny zespół, który miał przeanalizować różne koncepcje. Jak mówi członek zespołu Bogdan Bezdziecki, wstępnie pod uwagę brane były trzy rozwiązania. Pierwsze z nich zakładało znaczne ograniczenie obszaru strefy płatnego parkowania, drugie niewprowadzanie żadnych zmian, natomiast trzecie – rozszerzenie strefy. Bezdziecki dodaje, że radni wybrali pośrednie rozwiązanie.

Ulica Hamerszmita zostanie całkowicie wyłączona ze strefy płatnego parkowania. W przypadku reszty, czyli Kościuszki, Mickiewicza i Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, wszystko pozostaje bez zmian. Skrócą się także godziny funkcjonowania strefy. Zdecydowaliśmy, że będzie ona obowiązywać od 8:00 do 16:00.

Zmiany dotyczyć mają również parkometrów

Urządzenia zostaną wymienione na nowoczesne dające możliwość płacenia kartą. Oprócz tego każdy kierowca będzie musiał wprowadzić w parkometrze nr rejestracyjny swojego pojazdu. Jak dodaje Bogdan Bezdziecki, proponowane rozwiązania są dla mieszkańców miasta korzystne.

To jest bardzo dobry kompromis. Przybędzie sporo bezpłatnych miejsc parkingowych w centrum miasta, a jednocześnie utrzymamy strefę płatnego parkowania na ul. Kościuszki, o co zabiegali m.in. przedsiębiorcy.

Nowe zasady wejdą w życie pod koniec maja, bo właśnie wtedy podpisana zostanie umowa z nowym operatorem.

| red: mik, sk

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Zmiany w regulaminie strefy płatnego parkowania w Suwałkach

18.07.2018, 11:37

Już wkrótce kierowcy, którzy zgubią bilet z parkomatu, nie będą mogli odwołać się do zarządcy strefy płatnego parkowania. To jedna ze zmian, którą pozytywnie zaopiniowała Komisja Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa suwalskiej rady miejskiej.


Augustowianie wypowiedzieli się w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania

27.01.2018, 12:47

Większość mieszkańców Augustowa w internetowej sondzie zagłosowała przeciwko wprowadzeniu strefy płatnego parkowania. Radni z komisji rozwoju po dyskusji z lokalnymi przedsiębiorcami uznali jednak, że opłaty powinny być wprowadzone i obowiązywać przez cały rok.





ZNAJDŹ NAS






REKLAMA


RadioRower








fot. archiwum
16.08.2019, 09:50

Zdarzyło się w tygodniu






źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok