Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkańcy Augustowa domagają się utworzenia przystanku w sąsiedztwie starej bramy cmentarza

Mieszkańcy Augustowa domagają się utworzenia przystanku w sąsiedztwie starej bramy cmentarza

autor: Marcin Kapuściński

23.01.2019, 14:17, akt. 14:24

Nowy przystanek miałby ułatwić podróże osobom starszym. Jako miejsce postoju autobusów, augustowianie wskazują parking przy ulicy Zarzecze.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Problem przeanalizował kierownik miejskiego wydziału architektury i gospodarki przestrzennej Marek Sadowski.

Przystanek można uruchomić tuż przy bramie wejściowej. Odbędzie się to kosztem którejś z zatok parkingowych. Trudniej będzie zrobić w drugą stronę, bo tam takiego terenu nie ma. Pomiędzy ulicą a chodnikiem jest pas zieleni, który uniemożliwia bezpośrednie wysiadanie z autobusu.

Augustowianie zaproponowali również nowe przystanki przy ulicy Obrońców Westerplatte oraz przy centralnej części Rynku Zygmunta Augusta. O ile z pierwszym nie będzie problemu, to lokalizacja drugiego budzi wątpliwości.

Przestanek przy Obrońców Westerplatte nie zmieni płynności ruchu. Dlatego można uruchomić go od razu. Trudniej będzie przy rynku. To miejsce zamykane jest na sezon letni. Są też ograniczenia tonażowe. Ulica po remoncie jest wąska, a nasze autobusy dość duże. To mogłoby zakłócić komunikację w centrum miasta.

Radni zdecydowali, że zanim podejmą ostateczną decyzję, chcą dysponować dokładniejszymi danymi. Zlecili ich przygotowanie wydziałowi architektury.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Przed wyjazdem na zimowy wypoczynek warto sprawdzić stan techniczny autokaru przewożącego dzieci i młodzież

16.01.2019, 16:01

Takie kontrole prowadzą w regionie terenie zarówno policjanci z Suwałk Sejn jak i Augustowa.


Część kierowców suwalskiej komunikacji miejskiej przebywa na zwolnieniach lekarskich

15.01.2019, 16:05

Od poniedziałku (14.01) część kierowców suwalskiej komunikacji miejskiej przebywa na zwolnieniach lekarskich. Jak twierdzi prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Eugeniusz Przybysz, chcą w ten sposób wymusić podwyżki. Prezes zapewnia jednocześnie, że absencja kierowców nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji.


Augustów: Sprawa nieprawidłowości przy miejskich projektach trafiła do prokuratury

10.01.2019, 15:00

Augustowscy urzędnicy znaleźli szereg nieprawidłowości w przetargach przeprowadzonych w ostatnich kilku miesiącach rządów Wojciecha Walulika. Ktoś m.in. podpisywał za niego dokumenty.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
fot. archiwum
16.08.2019, 09:50

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok