Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wzrosła wykrywalność przestępstw w Sejnach

Wzrosła wykrywalność przestępstw w Sejnach

autor: Tomasz Kubaszewski

14.02.2019, 10:55, akt. 10:59

Zmniejszenie liczby niektórych przestępstw, wzrost wykrywalności. Tak w skrócie wygląda bilans sejneńskiej policji za ubiegły rok.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Komendant powiatowy — podinspektor Marek Bogdan, który był gościem Studia Suwałki, nie krył zadowolenia z osiągniętych rezultatów.


W siedmiu wybranych kategoriach przestępczości najbardziej uciążliwej społecznie wykrywalność wzrosła w stosunku do 2017 r. o ponad 5 proc. A ogólna wykrywalność — o ponad 7 proc. Udało się ograniczyć przestępczość w szczególności w takich kategoriach jak uszkodzenia mienia czy kradzież z włamaniem. Odnotowaliśmy prawie o połowę mniej takich zdarzeń.


Mimo stosunkowo dużego ruchu, wynikającego m.in. z bliskości litewskiego granicy, poprawił się także stan bezpieczeństwa na miejscowych drogach. To skutek m.in. policyjnych kontroli.


Chociaż w kolizjach odnotowaliśmy podobną liczbę, to w odniesieniu do wypadków — spadek praktycznie o połowę, a co za tym idzie — spadek ofiar śmiertelnych i osób rannych 

— dodaje komendant.

Sporym ułatwieniem w pracy sejneńskiej policji okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za jej pośrednictwem mieszkańcy zgłaszają przypadki naruszenia przepisów. Najczęściej dotyczy to przekraczania prędkości, czynów chuligańskich i spożywania alkoholu w miejscu publicznym. 70 procent zgłoszeń potwierdza się.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Rozbili ścianę i przez wyrwę w murze weszli do lombardu przy ulicy Sejneńskiej. Suwalska Policja szuka złodziei

13.02.2019, 07:45

Włamywacze ukradli stamtąd kosztowności oraz pieniądze o wartości około 30 tys. zł.


Gmina Suwałki nie będzie wspierać finansowo Policji

13.02.2019, 07:24

Drugi rok z rzędu radni gminy Suwałki nie zgodzili się na przekazanie pieniędzy na dodatkowe patrole policji w czasie wakacji.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok